Ewangelizacja zacznie się od świętych

RADIO WATYKAŃSKIE |

dodane 20.10.2012 20:59

Na nieodłączny związek nowej ewangelizacji ze świętością wskazuje w swym cotygodniowym felietonie radiowym ks. Federico Lombardi. Nawiązuje tym samym do wpisującej się w Synod Biskupów jutrzejszej kanonizacji, podczas której Kościół otrzyma pierwszych w Roku Wiary świętych.

Ks. Federico Lombardi, rzecznik Watykanu Józef Wolny/Agencja GN Ks. Federico Lombardi, rzecznik Watykanu

Święci od zawsze są najbardziej wiarygodnymi świadkami wiary chrześcijańskiej, żywej obecności i działania Ducha zmartwychwstałego Jezusa, przemiany ludzkości dzięki tajemniczej mocy Ewangelii. Bez nich Kościół nie żyje ani skutecznie nie rozprzestrzenia Ewangelii w świecie. Być może świat akceptuje ją z trudnością, zarazem jednak odczuwa głębokie pragnienie odnalezienia bezinteresownej miłości, radości i nadziei, a nie wie, skąd ma je czerpać. Także nowa ewangelizacja zacznie się od świętych naszych czasów.

Watykański rzecznik prasowy wskazał, że wśród siedmiorga nowych świętych, których ogłosi Benedykt XVI, są zarówno kapłani, zakonnicy, jak i świeccy, mężczyźni i kobiety żyjący w różnorodnych warunkach na różnych kontynentach.