Papież przywitał brata

KAI |

publikacja 14.04.2012 11:48

Ks. prał. Georg Ratzinger weźmie udział w jubileuszach Benedykta XVI

Papież przywitał brata Henryk Przondziono/GN Georg Ratzinger weźmie udział w uroczystościach związanych z jubileuszami brata

Wczoraj wieczorem Benedykt XVI powrócił do Watykanu z Castel Gandolfo, by przywitać swego brata, prał. Georga Ratzingera, który weźmie udział w poniedziałek w uroczystościach 85 urodzin Ojca Świętego i w czwartek oraz piątek - 7 rocznicy wyboru swego brata na Stolicę Piotrową.

Jak informuje portal vaticaninsider w poniedziałek 16 kwietnia papież będzie sprawował Mszę św. w swej kaplicy prywatnej z gośćmi z Bawarii i biskupami niemieckimi. O godz. 11.00 przyjmie życzenia urodzinowe a o godz. 12.00 udzieli audiencji delegacji z Bawarii w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego.

Natomiast w czwartek, 19 kwietnia, w 7 rocznicę wyboru kard. Ratzingera na Stolicę Piotrową nie przewidziano jak dotąd żadnych specjalnych uroczystości. W piątek 20 kwietnia zaplanowano w auli Pawła VI koncert, przygotowany na cześć Benedykta XVI przez orkiestrę Gewandhaus z Lipska. W jej wykonaniu przedstawiona zostanie II Symfonia B-dur, op. 52, znana jako „Lobgesang” („Hymny Chwały”) Felixa Mendelssohna.