Dotyk Boga

Słowo Boże mówi o tym, że Bóg również nas dotyka, i to na różne sposoby. On, który nas stworzył, wie, jak ważny dla rozwoju i szczęścia człowieka jest Jego dotyk.

Wiemy, jak ważny jest dotyk matki. Dziecko nie rozwija się prawidłowo, jeśli nie jest dotykane. A często dotykane nie tylko się rozwija, ale jest szczęśliwe. Dotyk jest wyrazem miłości, akceptacji, troski. Za pomocą dotyku przekazujemy ważne informacje, takie jak: kocham cię, troszczę się o ciebie, jesteś bezpieczny. Jesteśmy tak stworzeni, że bez dotyku, który informuje, jak bardzo jesteśmy kochani przez osobę, która nas dotyka, tracimy wolę życia, umieramy. Psychologia stwierdza, że jeśli często doświadczamy dotyku pełnego miłości i akceptacji, wolniej się starzejemy, jesteśmy szczęśliwsi, rośnie w nas moc do przezwyciężania różnych życiowych trudności.

Słowo Boże mówi o tym, że Bóg również nas dotyka, i to na różne sposoby. On, który nas stworzył, wie, jak ważny dla rozwoju i szczęścia człowieka jest Jego dotyk. Dlatego nieustannie nas dotyka, choćby poprzez całą przyrodę ożywioną i nieożywioną, i w ten sposób komunikuje nam swoją miłość i troskę. Dotyka przez krople deszczu, płatki śniegu, powiew wiatru, promienie słońca, zapach kwiatów, śpiew ptaków, wspaniałe widoki. Budzi w nas poczucie szczęścia i radość życia. Świadomość tego działania Boga sprawia, że łatwiej radzimy sobie ze złem, nabieramy wewnętrznej mocy do pokonania wszelkich trudności życiowych, pomimo problemów nie załamujemy się, ale z Bożą pomocą je rozwiązujemy. Siła zła słabnie, kiedy rośnie w nas świadomość Bożej miłości, Bożej obecności, Bożego dotyku.

Kiedy rozpalamy ognisko, początkowo płomień jest słaby i wystarczy lekki powiew wiatru, by zgasł. Kiedy jednak ognisko się rozpali, kiedy jest w nim żar, wówczas powiew wiatru nie tylko nie zagasi ognia, ale przyczyni się do większego jego rozpalenia. Powiew wiatru daje wówczas ogniowi jeszcze większą siłę. Podobnie jest w naszym życiu. Świadomość, że Bóg nas dotyka, sprawia, że mamy w sobie żar Jego obecności, który nie zostanie zgaszony przez trudne doświadczenia czy problemy, ale jeszcze bardziej nabierze mocy. Jeśli tego sobie nie uświadomimy, to wówczas wystarczy lekki powiew problemów, by zgasł płomień Bożej obecności w naszym życiu...

*

Powyższy tekst jest fragmentem książki “Dotyk Boga”. Autor: o. Józef Witko OFM. Wydawnictwo: Esprit.

Dotyk Boga

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, KSIĄŻKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8