Do Łagiewnik po raz szósty

1800 pielgrzymów pójdzie do Łagiewnik. Najmłodsze pątniczki mają niespełna trzy miesiące, najstarszy pielgrzym - 85 lat.

Mszą św. na ołtarzu polowym przy bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej-Hałcnowie rozpoczęła się 6. piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W siedmiu grupach idzie ponad 1800 pątników, w tym 26 księży, 43 kleryków i 17 sióstr zakonnych. Najmłodszymi uczestnikami czterodniowej wędrówki są niespełna trzymiesięczne: Anielka Chrzan i Zosia Pawlicka. Najstarszym pielgrzymem jest liczący 85 lat Mieczysław Dziewięcki.  Rodzice Anielki i Zosi wręczyli bp. Romanowi Pindlowi honorowy identyfikator pielgrzyma, na zakończenie Mszy św. przy hałcnowskiej bazylice.

Do Łagiewnik po raz szósty   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Liczba pątników sięga 1800. Wśród nich wielu ludzi młodych - "Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu" - przypomniał hasło tegorocznej pielgrzymki bp Roman Pindel i w okolicznościowym kazaniu wezwał uczestników pielgrzymki, by żyli pełniej w powołaniu kapłańskim, zakonnym, małżeńskim. - W drodze niech będzie nam towarzyszką Hanna Chrzanowska, ogłoszona błogosławioną w Łagiewnikach. Bardzo dobrze uzupełniają się ze św. Faustyną - zauważył biskup bielsko-żywiecki. - Faustyna otrzymała objawienie Bożego Miłosierdzia, Anna Chrzanowska okazywała dynamicznie Boże Miłosierdzie i porzuciła życie przeciętnego człowieka na rzecz przychodzenia z pomocą.

Do Łagiewnik po raz szósty   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość 23 księży i 46 kleryków idzie wraz z pielgrzymami Pielgrzymi idą w siedmiu oddzielnych grupach. Otwierają je rodzice z małymi dziećmi w wózkach. Dziś wieczorem dotrą w okolice Kęt - do Nowej Wsi, Malca, Witkowic i Nidku. Jutro opuszczą teren diecezji bielsko-żywieckiej i dotrą w okolice Wysokiej i Stanisławia koło Kalwarii, w środę będą nocować w Mogilanach i sąsiednich miejscowościach. W czwartek 3 maja w samo południe pomodlą się w Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach, potem przejdą do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. O 15.00 odmówią wspólnie Koronkę, po niej wezmą udział we Mszy św. Organizatorzy zapraszają do Łagiewnik także bliskich i przyjaciół pielgrzymów, którzy mogą dojechać do Krakowa na zakończenie pielgrzymki.

Czytelnicy "Gościa Bielsko-Żywieckiego mogą" TUTAJ zapisywać swoje intencje, które przekażemy Bożemu Miłosierdziu we wspólnej z pielgrzymami modlitwie w Krakowie-Łagiewnikach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10