W rekolekcjach na stadionie weźmie udział ponad 31,5 tys. osób. Zapisy trwają.

Już niecała doba została do rozpoczęcia modlitewnego spotkania z o. Johnem Bashoborą. - Oczekujemy na to wydarzenie w radosnej atmosferze - mówią organizatorzy.

Scena w kształcie mapy Polski już prawie gotowa. Na płycie stadionu PGE Narodowy w Warszawie ustawiane są krzesełka i montowane nagłośnienie. Tancerze ćwiczą układy po pieśni uwielbienia. Do narodowych rekolekcji z o. Johnem Bashoborą została niespełna doba.

- Wspieramy się i pomagamy sobie. Przygotowaniom towarzyszy radosna atmosfera oczekiwania - mówi Leszek Tarasewicz, współorganizator wydarzenia.

W tym roku modlitewnemu spotkaniu będą towarzyszyć słowa z Psalmu 89: "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza”. Jak podkreślają organizatorzy, będzie to okazja modlitwy nie tylko za Polskę, ale za Europę, żeby "pokój i bezpieczeństwo, które w Polsce mamy, rozlewało się na inne kraje w Europie”.

Rekolekcje "Jezus na Stadionie” rozpoczną się 1 lipca o godz. 8.30 modlitwą różańcową. Nauczania będzie głosił o. John Baschobora, charyzmatyczny kapłan z Ugandy. W programie m.in. uwielbienie, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Konferencje wygłosi także min. świecki ewangelizator Marcin Zieliński.

Spotkaniu na stadionie będą towarzyszyć jubileusze: 300-lecie koronacji obrazu MB Jasnogórskiej oraz 50-lecie Odnowy Charyzmatycznej. Dla diecezji warszawsko-praskiej będzie to szczególne wydarzenie - 2 września rozpocznie się tam peregrynacja kopii Jasnogórskiej ikony.

O godz. 17 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.  Eucharystię będzie koncelebrowało ok. 300 kapłanów.

Podczas rekolekcji na terenie stadionu obecnych będzie ponad 200 świeckich ewangelizatorów, z którymi będzie można porozmawiać na temat wiary i prosić o modlitwę wstawienniczą. W kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu ustawione będą konfesjonały.

- Do tej pory zapisanych mamy 31,5 tys. osób. Zdecydowana większość uczestników pochodzi z poza Warszawy. W sumie zgłosiło się 250 autokarów - mówi Leszek Tarasewicz, współorganizator wydarzenia. I dodaje: Na rekolekcje zgłosili się także Polacy mieszkający w Anglii, Niemczech czy Francji. W poprzedniej edycji przyjechała nawet grupa Hiszpanów ze swoim tłumaczem.

W pomoc na rekolekcjach zaangażowało się 309 wolontariuszy, drugie tyle stanowią tancerze, zespół uwielbienia i osoby modlące się tańcem z flagami.

Spotkanie zakończy się ok. godz. 22 adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Rekolekcje będą transmitowane przez telewizję internetową Salve TV na kanale YouTube. Całodzienną transmisję planuje także Radio Warszawa. Modlitewnego spotkania można będzie słuchać na falach 106,2 FM oraz przez stronę internetową www.radiowarszawa.com.pl od godz. 8.50 do godz. 22.

Rekolekcje "Jezus na Stadionie” odbywają się po raz piąty, na stadionie PGE Narodowy - po raz trzeci. W 2015 r. wzięło w nich udział ponad 40 tys. osób. Organizatorem wydarzenia jest kuria warszawsko-praska. 

Bilety na rekolekcje można kupić przez internet przez stronę www.ebilet.pl. W dniu wydarzenia w kasach biletowych przy bramie nr 3 i 11.

Czytaj także:

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9