– Bardzo cieszę się, że moje dzieci zaangażowały się w ŚDM. Poprzez ten wolontariat uczą się bezinteresowności i odważnego świadczenia. Spotkania dają im także „duchowego kopa” i wiele energii – mówi Aneta Grzegorzewska, wolontariusz i koordynator sekcji promocyjnej ŚDM.
Wolontariusze i ambasadorowie z rejonu rawskiego i skierniewickiego spotkali się po raz 4. na spotkaniu formacyjnym, które tym razem odbywało się w Rawie Mazowieckiej. Wzięła w nim udział rekordowa liczba młodych ludzi. W formacji i modlitwie uczestniczyło 181 osób. Zgromadzona młodzież przez kilka godzin oglądała prezentacje, uczestniczyła w szkoleniach, formacji i modlitwie. W centrum spotkania była uroczysta Msza św. w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.
Ważnym punktem było także uwielbienie z modlitwą o namaszczenie do posługi. Podczas sobotniego spotkania dopinano szczegóły Światowych Dni Młodzieży w diecezji. W czasie prezentacji wolontariusze i ambasadorowie zobaczyli m.in., co będzie się działo w rejonach podczas dni diecezji, które poprzedzą wyjazd do Krakowa. Przedstawiono także łowickie miasteczko, które powstanie nieopodal miejsca celebry. Na wynajętym i uzbrojonym polu staną namioty dla młodzieży z diecezji łowickiej. Informację tę od razu okrzyknięto hitem. – Cieszymy się z tego bardzo, bo dzięki miasteczku będziemy wszyscy razem w jednym miejscu. To, jak sądzimy, będzie służyło budowaniu wspólnoty i jedności – mówi ks. Tomasz Staszewski, jeden z koordynatorów ŚDM w diecezji.
Prowadzący rawskie spotkanie opowiadali także o sposobach promocji akcji „Bilet dla Brata” i o zbliżającym się Roku Miłosierdzia. Promowano też rekolekcje „Młodzi na Maksa”. Newsem była informacja o rozpoczęciu rejestracji do wspomnianego już miasteczka. Odbywa się ona poprzez stronę: www. sdmlowicz.pl.
Spotkanie było także okazją do dzielenia się wiarą i doświadczeniami. – Od początku jestem wolontariuszką – mówi Karolina Dąbrowska, ambasadorka z parafii w Nowym Miście. – Byłam na wszystkich czterech spotkaniach dotyczących ŚDM. One zbliżają nas do tego wielkiego wydarzenia. Pozwalają także integrować się grupie, która później pojedzie do Krakowa. Są też powiewem duchowej świeżości. Żyjąc od lat blisko Boga, można wpaść w rutynę, a dzięki nowym osobom jest duchowy ruch, świeżość, zapał – dodaje Karolina. – Trzeba przyznać, że ŚDM stają się bardzo modne. One dają wzrost i prowadzą do dojrzałej wiary. Dla mnie jest to wielka pomoc w prowadzeniu dzieci do Boga. Jest to ważne, bo sama postanowiłam zająć się ewangelizacją. Chcę pokazywać innym, że bez Boga nie ma jazdy. I – co najważniejsze – moje dzieci już to wiedzą – wyznaje Aneta Grzegorzewska.
W kolejne soboty podobne spotkania zaplanowano w rejonach kutnowskim i sochaczewskim.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ponad 212 tys. podpisów pod projektem zostało złożonych w Sejmie 20 grudnia.
Odnotowano też wzrost dyskryminacji wyznawców Chrystusa w miejscach pracy.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.