Mają skarb i zaniosą go z Żywca do Korbielowa

Posłańcy Słowa Bożego wyruszają do 56 parafii Żywiecczyzny! Po Mszy św. inaugurującej 14. Tydzień z Ewangelią w diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel przekazał im serca z fragmentami Biblii, które przekażą podczas niedzielnych Mszy św.

Osoby zaangażowane w życie wspólnot ewangelizacyjnych w Żywcu i na całej Żywiecczyźnie uczestniczyły w Eucharystii, sprawowanej w sobotę 26 września wieczorem w żywieckiej konkatedrze Narodzenia NMP. Msza św. zainaugurowała 14. Tydzień z Ewangelią, który w tym roku w diecezji bielsko-żywieckiej przebiega pod hasłem: „Pozwól się urat(d)ować”.

To właśnie ci ewangelizatorzy odwiedzą w niedzielę 27 września 56 parafii na Żywiecczyźnie, przynosząc dedykowane im Słowo Boże.

- Słowo Boże, które posyłamy do każdej parafii, umieściliśmy na symbolicznych statuetkach w kształcie serc. Ale nie chcemy, żeby je postawić w widocznym miejscu i jedynie na nie popatrzeć. Chcemy, żeby to słowo naprawdę trafiało do serc tych ludzi, do których jesteśmy posłani. Ufamy, że Duch Święty nas w tym poprowadzi… - mówił ewangelizatorom na początku Mszy św. ks. Grzegorz Piekiełko, duszpasterz Wspólnoty Służebnica Ducha przy żywieckiej parafii św. Floriana w Zabłociu.

Ks. Grzegorz Piekiełko z sercem Słowa Bożego   Urszula Rogólska /Foto Gość Ks. Grzegorz Piekiełko z sercem Słowa Bożego
Mszy św. przewodniczył biskup Roman Pindel. Razem z nim przy ołtarzu stanęli także proboszcz parafii konkatedralnej ks. infułat Władysław Fidelus, ks. prałat Stanisław Kozieł, proboszcz z Zabłocia, oraz duszpasterze wspólnot i ruchów ewangelizacyjnych.

Jak czysta woda

W homilii ksiądz biskup nawiązał do hasła tegorocznego TzE, zaznaczając, że słowa "uratować" i "uradować", pozostają ze sobą w ścisłej relacji. Naturalną reakcją na uratowanie jest radość! - Głosimy Ewangelię, żeby uradować tego, komu ją głosimy - podkreślał bp Pindel. - W świecie, w którym zalewa nas tyle złych wiadomości, Dobra Nowina musi być głoszona jako nowina radosna.

Głosić Dobrą Nowinę z mocą może tylko ten, dla którego jest ona - co podkreślał ksiądz biskup - jak krystalicznie czysta woda, dająca życie, która wypływa bezpośrednio ze źródła. Człowiek, który nie wierzy z radością, nie jest w stanie przekazać prawdziwie Dobrej Nowiny.

Bp Roman Pindel przewodniczył Mszy św. inaugirujacej 14. TzE w Żywcu   Urszula Rogólska /Foto Gość Bp Roman Pindel przewodniczył Mszy św. inaugirujacej 14. TzE w Żywcu
- Ufamy, że słowo, które przyniesiemy naszym braciom, którzy - choć ochrzczeni - mają swoje problemy, zniewolenia, z którymi nie potrafią sobie poradzić, będzie dla nich zwiastunem Dobrej Nowiny, że będzie jak ta czysta woda, zaczerpnięta ze źródła - zaznaczył bp Roman Pindel.

Ksiądz biskup zachęcał ewangelizatorów, żeby chcieli dotrzeć do wszystkich, którzy czekają na Ewangelię, ale też - nawiązując do Ewangelii o uczniach, którzy chcieli zabronić wypędzać złe duchy w imię Jezusa tym, którzy "nie chodzą z nimi" - by wystrzegali się zazdrości o "sukcesy ewangelizacyjne" innych ewangelizatorów czy wspólnot.

Posłańcy przyniosą... nagrodę!

Głoszenie Ewangelii wiąże się z Bożą obietnicą nagrody. Bo - jak wyjaśniał ksiądz biskup - słowo "ewangelia" z greckiego oznacza nie tylko Dobra Nowinę, ale i nagrodę. Kto przyjmuje posłańca Dobrej Nowiny, otrzymuje równocześnie nagrodę.

Dla parafii Żywiecczyzny przygotowano specjalny fragment Biblii   Urszula Rogólska /Foto Gość Dla parafii Żywiecczyzny przygotowano specjalny fragment Biblii
Ewangelizator to zawsze "sługa nieużyteczny". Głosi nie swoją mocą, ale mocą Ducha Świętego. Jego największym skarbem jest Słowo Boże, a najwyższą wartością - stałe bycie z Bogiem. Zachęcając do wzajemnej modlitwy o to, by każdy ewangelizator stawał się coraz bardziej wiarygodnym narzędziem Chrystusa, bp Pindel dodał: - Głosiciel wie, że ma prawdziwy skarb, największą wartość. Nie ma nic, co miałoby większą wartość. Jeśli wątpi w to, kompiluje, kombinuje, nie ma poczucia, że to, co ma, jest najważniejsze, ukazuje wiarę i Jezusa jak jedną z wielu dróg - nie głosi Dobrej Nowiny.

W poniedziałek i wtorek - 28 i 29 września - ewangelizatorzy z Żywiecczyzny, ze wspólnot: Domowego Kościoła, Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea", "Magnalia Dei", "Damaszek" i wspólnot rychwałdzkiej Fraterni Franciszkańskiej wyruszą głosić Dobrą Nowinę od domu do domu w parafii Korbelów. Od 30 września w miejscowym kościele każdy będzie mógł poznawać kolejne prawdy kerygmatyczne o Bożej miłości, grzechu, odkupieniu w Chrystusie i w wolności serca - przyjąć Jezusa jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Uroczysta liturgia w żywieckiej konkatedrze rozpoczęła 14. TzE   Urszula Rogólska /Foto Gość Uroczysta liturgia w żywieckiej konkatedrze rozpoczęła 14. TzE

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9