Operacja „czyste serce”

- Kiedy snujecie marzenia i robicie plany, nie bądźcie w nich sami, w pojedynkę. Dodajcie konieczne inne osoby i starajcie się je pokochać. Dzięki temu wasze serce stanie się piękne i czyste. Bóg w nim zamieszka i napełni szczęściem – mówił do młodych bp Krzysztof Nitkiewicz, w ostatnim dniu Diecezjalnych Dni Młodych w Staszowie.

Trzeci dzień Diecezjalnych Dni Młodych w Staszowei rozpoczął się od spotkaniach przy kościołach stacyjnych. To z nich młodzi ruszyli do staszowskiego wieczernika. Z dalszych miejscowości przybywali autokarami a ze staszowskich parafii w większych, rozśpiewanych kolumnach i małych grupkach. Pogoda nie sprzyjała. Siąpiący deszcz sprawiał, że młodzi wydawali się nie do końca obudzeni po wczorajszym wieczorze uwielbienia.

Na placu przy amfiteatrze kolejne spotkanie formacyjne poprowadziła grupa ewangelizacyjna „Przymierze Miłosierdzia”, a bezpośrednio do Mszy św. całą rzeszę młodych pielgrzymów przygotował zespół muzyczny „OReMuz” podczas koncertu modlitewnego.

W samo południe rozpoczęła się Msza św. podsumowująca spotkanie młodych. W koncelebrze uczestniczyli kapłani, którzy przybyli z młodzieżą na zlot jak również miejscowi duszpasterze, samorządowcy, przedstawiciele władz miasta oraz wielu wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji całej imprezy. Wspólnej modlitwie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, na spotkanie przybył także goszczący w naszej diecezji bp George Lungu, ordynariusz diecezji Chipata w Zambii.

W nawiązaniu do Ewangelii, biskup K. Nitkiewicz mówił, że ludzkie serce ulega zanieczyszczeniu z powodu złych intencji i zamiarów. Wezwał młodych do przeprowadzania operacji „czyste serce” w celu usunięcia z niego pychy, egoizmu, zakłamania. Drogą do tego jest praca nad sobą oraz sakramenty pojednania i Eucharystii.

- To nie oznacza, że macie zrezygnować z waszych marzeń, snów i ambicji. Pragnienie bycia „pierwszym” nie jest złe jeśli idzie w parze z chęcią służenia innym. W przeciwnym razie staje się toksyczne dla nas i dla innych. Generuje przemoc, brak szacunku, podziały. Doświadczamy tego niestety na każdym kroku. Czujemy się z tym źle. Dlatego kiedy snujecie marzenia i robicie plany, nie bądźcie w nich sami, w pojedynkę. Dodajcie konieczne inne osoby i starajcie się je pokochać. Dzięki temu wasze serce stanie się piękne i czyste. Bóg w nim zamieszka i napełni szczęściem – mówił do młodych bp K. Nitkiewicz.

Biskup G. Lungu zachęcał młodych aby otwierali swoje serca na kraje misyjne, które potrzebują świadectwa żywej wiary.

W całości trzydniowego spotkania wzięło udział ponad 3 tys. młodych z całej diecezji. – Ten czas tak szybo minął, że wydaje mi się, że przyjechaliśmy dopiero przed chwilą. Cieszę się, że mogłam poznać wielu wspaniałych ludzi z którymi spędziliśmy wspólny czas. Bycie ze sobą zbliżyło nas i dało poczucie wielkiej wspólnoty wierzących w Chrystusa. W pamięci chyba najbardziej pozostanie wczorajszy wieczór uwielbienia, który był bardzo szczególny. Modliliśmy się razem, jako wielka rzesza młodych ludzi przed Chrystusem, który stanął pośród nas. Każdy mógł Mu wyszeptać swoje problemy i radości oraz pomodlić się za tego, kto stał obok. To była wspaniała lekcja modlitwy, która pokazała, że nie możemy się wstydzić naszej wiary, lecz być z niej dumni – podkreślała Angelika z Tarnobrzegu. – Myślę, że owoce tych spotkań będą widoczne w życiu tych młodych oraz w ich zaangażowaniu we wspólnoty parafialne. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim za przybycie, za to, że podczas tych trzech dni tworzyliśmy wspaniałą rodzinną wspólnotę. Dziękuję duszpasterzom i lokalnym władzom za włożony wysiłek w organizację całego spotkania. Bez tego zaangażowania i tylu pomocnych dłoni nie było by tak wspaniałego święta – podsumował ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9