Razem raźniej - dla o. Michała Tomaszka

W Radziechowach stowarzyszenie "Dzieci serc" ze swoją szefową Jadwigą Klimondą przygotowało rajd integracyjny na Matyskę, pamięci swojego patrona - sługi Bożego o. Michała Tomaszka.

"Misyjne drogi" - pod takim hasłem rywalizowały drużyny, które z różnych rejonów województwa śląskiego przyjechały na 14. Rajd "Razem Raźniej", pod jubileuszowy krzyż na Matysce, i na 12. Wojewódzkie Wyścigi Wózków Nieprofesjonalnych oraz Osób z Dysfunkcją Narządu Ruchu.

Hasło ma swoje uzasadnienie - od kilku lat sługa Boży o. Michał Tomaszek, franciszkanin pochodzący z niedalekiej Łękawicy, jest patronem stowarzyszenia. 9 sierpnia 1991 r. wraz ze swoim współbratem o. Zbigniewem Strzałkowskim został zamordowany na placówce misyjnej w peruwiańskim Pariacoto.

Rajd odbył się 5 września - dokładnie trzy miesiące przed beatyfikacją polskich ojców.

S. Zofia Wojnarowska dzieliła się z dziećmi swoimi wspomnieniami z odwiedzin w peruwiańskim Pariacoto   Urszula Rogólska /Foto Gość S. Zofia Wojnarowska dzieliła się z dziećmi swoimi wspomnieniami z odwiedzin w peruwiańskim Pariacoto
Na starcie, przy pierwszej stacji Golgoty Beskidów prowadzącej na szczyt Matyski, wszystkich uczestników powitali Jadwiga Klimonda ze stowarzyszenia "Dzieci serc", niestrudzona organizatorka wielu przedsięwzięć integracyjnych i patriotycznych na Matysce, oraz radziechowscy duszpasterze: proboszcz parafii ks Piotr Pokojnikow i wikary ks. Marcin Suchanek. Jak zawsze obecny był także ks. Krzysztof Ciurla, wikariusz z Trzebini. Gościem uczestników rajdu była także siostra Zofia Wojnarowska, karmelitanka, misjonarka z Trzebini, która dzieliła się swoimi wspomnieniami z odwiedzin w Pariacoto.

Po wyścigach wózków rozegranych na placu przy pierwszej stacji na jeden z trzech wybranych przez siebie szlaków prowadzących na Matyskę wyruszyli rajdowicze.

Na każdego młodego rajdowicza czekał poczęstunek przuygotwany przez mamy "Dzieci serc"   Urszula Rogólska /Foto Gość Na każdego młodego rajdowicza czekał poczęstunek przuygotwany przez mamy "Dzieci serc"
Po drodze mieli do wykonania 10 zadań zapisanych na karcie patrolu. Wśród nich znalazły się m.in.: nauka piosenki "Polskie Kwiaty", którą dzieci z Łękawicy żegnały wyjeżdżającego na misje o. Michała, opis ubioru Peruwiańczyka, przygotowanie korony cierniowej czy też szyfrowanie wiadomości - malowanie na kamyczku liter MA: Michał Anioł - oraz pisanie listu do papieża Franciszka.

Na finał wszyscy spotkali się na szczycie Matyski, gdzie ogłoszono wyniki rajdu, najlepsi otrzymali medale i nagrody. Rajd na Matyskę poprzedziły wyścigi wózków   Urszula Rogólska /Foto Gość Rajd na Matyskę poprzedziły wyścigi wózków

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9