Jesteś stworzony, by latać

Czegoś takiego doświadczyłam pierwszy raz z życiu. Wiedziałam tak mniej więcej że Bóg istnieje, działa, ale to była taka czysta teoria. Myślałam, że takich rzeczy doświadczają tylko ludzie o mocnej wierze - wspomina jedna z uczestniczek.

Swoją popularność kurs zawdzięcza niekonwencjonalnym i zaskakującym formom przekazu. Kurs Nowe Życie to jedna z najpopularniejszych obecnie form rekolekcji w Polsce. Już w następny weekend organizuje go Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego ”Galilea”. Odbędzie się w dniach 29 -31 maja 2015 r., w kawiarence pod kościołem MB Królowej Apostołów w Radomiu na Młodzianowie (ks. pallotyni, ul. Młodzianowska 124).

 - Dla mnie ten kurs, który przeżyłam 14 lat temu, był wstrząsem. Wówczas jeszcze nosił nazwę ”Filip”. Po raz pierwszy odczułam niemal fizycznie obecność Boga. To było wielkie zaskoczenie, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam ani nie oczekiwałam. Podczas wspólnej modlitwy w pewnym momencie poczułam jak Bóg przenika mnie dając poczucie głębokiego skupienia i pokoju. Czułam się jakby zanurzona w Miłość, nie tracąc jednak, ani na moment, kontaktu z rzeczywistością. To spotkanie odmieniło moje życie. Od tamtej pory na różne sposoby doświadczam tej Obecności. To jest ciągle dynamiczne doświadczenie nie tylko w moim życiu, ale też wielu moich braci i sióstr w ”Galilei”, dlatego naszym pragnieniem jest dzielenie się tym z innymi, aby też mogli, tak jak my, żyć Nowym Życiem w bliskości Boga - mówi Agnieszka Dąbrowska, obecnie odpowiedzialna za kurs.

Po raz pierwszy odczułam niemal fizycznie obecność Boga - mówi jedna z uczestniczek   Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość Po raz pierwszy odczułam niemal fizycznie obecność Boga - mówi jedna z uczestniczek
- Kurs ”Nowe Życie” jest propozycją spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na swoje życie i szansa zyskania nowych perspektyw i możliwości. Swoją popularność kurs zawdzięcza niekonwencjonalnym i zaskakującym formom przekazu. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć realnie obecności i miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Kurs jest prowadzony w większości przez osoby świeckie, zarówno przez młodych, jak i małżonków oraz osoby dojrzałe. Można powiedzieć, że cały kurs jest świadectwem zwykłych ludzi, którzy doświadczyli kiedyś przemieniającego spotkania z Bogiem a teraz dzielą się swoim osobistym doświadczeniem nowego życia, w Jego realnej bliskości - wyjaśniają organizatorzy.

- Czegoś takiego doświadczyłam pierwszy raz z życiu. Wiedziałam tak mniej więcej że Bóg istnieje, działa, ale to była taka czysta teoria. Na tym kursie mogłam doznać tej obecności w sposób fizyczny, czego się w ogóle nie spodziewałam. Myślałam, że takich rzeczy doświadczają tylko ludzie o mocnej wierze. Teraz wiem że każdego może spotkać taka łaska, każdy może poczuć tę bliskość Bożą, tę miłość, to niesamowite uczucie, że jest się wyjątkowym i niepowtarzalnym w oczach naszego Tatusia w niebie. Jestem wdzięczna Bogu, że pozwolił mi doświadczyć czegoś takiego w tak młodym wieku. Wiem, że rozpoczął się nowy rozdział w moim życiu. Teraz wiem, że mogę zaufać Bogu i zawsze wyjdzie mi to na dobre - mówi Ala Kowal, studentka, Galilejka. - Bóg zabrał mój lęk i strach, bo Mu na to wreszcie pozwoliłam. Wcześniej żaden psycholog nie był w stanie mi pomóc. A teraz, kiedy powierzyłam swoje życie Jezusowi, tak na 100 proc. poczułam, że jestem wolna. Podczas tego kursu czułam, jak moje serce odpoczywa od troski i fiksacji. Czułam pokój i nic nie było tak ważne. Tylko mówiłam ”Boże, Ty jesteś, jesteś, jesteś…”. W sumie to wszystko wiedziałam, to co było na tym kursie, ale nigdy nie chciałam tego przyjąć. Wcześniej to ja byłam królem i rządziłam swoim życiem tak, jak chciałam - tak, że rozbijałam sobie głowę. Żyłam w ciemności, nikomu nie ufając. Teraz chcę inaczej - wybrałam Boga - zapewnia Gosia.

Kurs ”Nowe Życie” jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA). Organizatorem kursu jest radomska filia prowadzonej przez Galileę Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Marka w Stryszawie (www.galilea.pl).

Kurs rozpoczyna się w piątek o 18.00, a kończy w niedzielę o 14.00. Skierowany jest do osób pełnoletnich. Informacje i kontakt: Marcin Piechota tel. 600 -380 -220, mejl tutaj. Szczegóły: tutaj.

Jesteś stworzony, by latać  

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9