Na UKSW rozpoczyna się Kongres Rodziny

Pod hasłem: "Miłość i życie. Małżeństwo i rodzina w budowaniu cywilizacji miłości" na UKSW rozpoczyna się trzydniowy Międzynarodowy Kongres Rodziny 2015.

- W tym roku chcemy zwrócić uwagę na znaczenie życia i miłości w budowaniu cywilizacji miłości. Podstawową rolę w tym dziele odgrywają małżeństwa i rodziny - wyjaśniają organizatorzy: Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio oraz Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych UKSW.

Pierwszy dzień międzynarodowego kongresu odbędzie się na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego i poświęcony będzie licznym debatom. Uczestnicy spotkania będą "odkrywać i ukazywać piękno życia i miłości” m.in. w programach edukacyjnych, podręcznikach do WDŻ, życiu społecznym, sztuce, fotografii.

Równolegle z debatami odbywać się będzie forum polonijne, na którym zostaną poruszone kwestie rodziny w kontekście migracji, m.in. rola duszpasterstwa rodzin czy emocjonalne funkcjonowanie dorosłych dzieci migrantów. Prelegenci przybliżą także sytuację rodzin w Rosji czy na Białorusi. Zastanowią się także, czy małżeństwo na krawędzi może być miejscem budowania cywilizacji miłości? O godz. 16 w Auli Schumana planowany jest pokaz filmu dokumentalnego o ks. Piotrze Skardze. Spotkanie zakończy wykład ks. prof. Tadeusza Guza "Troska o dobro małżeństwa i rodziny - istotnym celem w budowaniu cywilizacji miłości”.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9 sprawowaną przez abp. Celestino Migliore i kard. Kazimierza Nycza w kościele pokamedulskim przy ul. Dewajtis. O 10.30 w Auli Jana Pawła II UKSW w Lasku Bielańskim słowo wprowadzenia wygłosi kard. Kazimierz Nycz. Wykład "Świat wobec wyboru cywilizacji życia” wygłosi nuncjusz papieski w Polsce abp Celestyno Migliore.

Głównym zagadnieniem drugiego dnia kongresu będzie męskość, kobiecość i małżeństwo w budowaniu cywilizacji miłości. Prelegenci będą mówić o zadaniach mężczyzn i kobiet we współczesnym świecie, czy narzeczeństwie jako potrzebie powrotu do czystej miłości. "Ocalona dla budowania cywilizacji miłości” - swoje świadectwo powie Anna Golędzinowska, nawrócona modelka.

Ostatni dzień kongresu, który odbędzie się na Auli Schumana UKSW przy ul. Wóycickiego, poświęcony będzie rodzinie. O godz. 9 Mszę św. na auli odprawi ordynariusz praski abp Henryk Hoser, który następnie wygłosi wykład "Zadania rodziny w budowaniu cywilizacji miłości". Prelegenci przedstawią także rodzinę w nauczaniu Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka, docenią macierzyństwo, dziecko i ojcostwo. O postawach wobec prokreacji powie prof. Bogdan Chazan. Podczas kongresu zostanie wręczony medal Fides et Ratio Jadwidze i Jackowi Pulikowskim.

Kongres zakończy się dyskusją i podsumowaniem. Szczegółowy program kongresu dostępny jest TU >>

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Maria102
    21.03.2015 08:51
    Jestem zgorszona i przerażona faktem, że na Międzynarodowy Kongres Rodziny 2015 została zaproszona Anna Golędzinowska. Jeśli ktoś był na jej "świadectwach", jeśli czytał jej książkę (to, że coś tak marnego dostało nagrodę Feniksa to po prostu skandal)i artykuły o niej dostępne w internecie od 2006 roku. jeśli zobaczy jej galerię zdjęć na nk gdzie widać jak świetnie się bawiła między jednym a drugim rzekomym wyjazdem do Medjugorie (a mówi, że w tym czasie chodziła tylko do kościoła, bo tylko tam tak na prawdę dobrze się czuła) to stwierdzi, że ta kobieta kłamie!!!! Przerażające jest to, że księża i biskupi są manipulowani przez grupę promującą Golędzinowską, bo ona sama nie byłaby w stanie tak się wypromować. Trzeba się modlić o światło dla wszystkich, którzy błądzą i promują Golędzinowską. Świadectwo dane przez kogoś kto kłamie nie może przynieść dobra w żadnej mierze.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9