PE przegłosował antychrześcijański raport

"Raport Tarrabelli to zapowiedź inżynierii społecznej w celu budowy społeczeństwa bez mamy i taty" - pisze w swoim komentarzu wrocławski europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski.

Co to jest raport Tarabelli? To dokument europarlamentarzysty belgijskiego Marca Tarabelli, który dotyczy równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Głosi on m.in. potrzebę kontroli przez kobiety swojego zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz wiążących się z nimi praw takich jak łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych i do możliwości aborcji.

Niestety w dzisiejszym głosowaniu został on przyjęty, a kluczowe poprawki zostały odrzucone. W ten sposób Parlament Europejski uderza w rozwój tradycyjnej rodziny i chrześcijańskich wartości.

"W raporcie Tarabelli nie chodzi o działania przeciw rzeczywistej dyskryminacji kobiet. Zwolennicy raportu nie podejmują problemu praw kobiet, które w całości poświęciły się wychowaniu dzieci. Nie pamięta się o ich prawach w sferze socjalnej i prawie do godziwej emerytury"  - pisze w komentarzu do dokumentu wrocławski europoseł PiS, Kazimierz Ujazdowski.

Europoseł zaznacza, że raport nie dotyka problemu skutecznej walki z pracą niewolniczą kobiet w krajach europejskich. Podkreśla też, że raport powstał na bazie uprzedzeń belgijskiego socjalisty wobec rodziny i zapowiada przebudowę społeczną. "Inżynieria społeczna ma doprowadzić do społeczeństwa, w której nie będzie już matki i ojca z bogactwem ich rożnych zadań. Wedle zwolenników raportu edukacja ma zamazywać tożsamość płciową dzieci. Ponadto Tarrabella uderza w prawo osoby ludzkiej do życia od chwili poczęcia, które jest podstawą cywilizowanych systemów prawnych od czasów prawa rzymskiego" - zwraca uwagę K. Ujazdowski.

Wyniki głosowania nad ostateczną wersją raportu można znaleźć TUTAJ (wyniki głosowania nad całym raportem na ss. 81-82). Część polskich eurodeputowanych poparła ten dokument. Byli to: Michał Boni, Adam Gierek, Danuta Hubner, Danuta Jazłowiecka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Marek Plura, Adam Szejnfeld, Bogusław Liberadzki, Krystyna  Łybacka, Janusz Zemke i Lidia Geringer de Oedenberg. Część polskich eurodeputowanych nie głosowała, a część wstrzymała się od głosu za przyjęciem raportu (Jerzy Buzek, Elżbieta Łukacijewska, Dariusz Rosati, Róza Thun, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka).

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • sword
  10.03.2015 16:49
  sword
  No więc krótkie podsumowanie:

  Michał Boni -> KLD -> UW -> PO
  Adam Gierek -> UP -> SLD-UP
  Danuta Hubner -> PZPR -> PO
  Danuta Jazłowiecka -> PO + Europejska Partia Ludowa
  Agnieszka Kozłowska-Rajewicz -> PO
  Barbara Kudrycka -> PZPR -> NSZZ Solidarność -> PO
  Marek Plura -> PO
  Adam Szejnfeld -> Solidarnośc -> UD -> UW -> PO
  Bogusław Liberadzki -> PZPR -> SLD-UP
  Krystyna Łybacka -> PZPR -> SLD
  Janusz Zemke -> PZPR -> SLD
  Lidia Geringer de Oedenberg -> SLD

  Ktoś ma wątpliwości skąd ci ludzie się wywodzą?
 • CYnick
  10.03.2015 18:14
  CYnick
  Obrzucanie kogoś lub czegoś przymiotnikami ANTY- oraz podsumowania i wytykanie palcem, to obraz przeraźliwej naiwności obrońców katolicyzmu. W pewnym sensie to nieakceptacja ludzkiej grzeszności i małości - również NASZEJ.
  Pomyślmy sobie. Miliony klientów i klientek kupujących to i owo z arsenału "regulacji urodzin", a więc zasilających kasę właścicieli śmiercionośniego biznesu, ale też ich licznych pracowników. Mnóstwo szalenie zdolnych ludzi opracowuje strategie, jeszcze więcej w różnych gremiach (np. NRL) pilnuje np. medycznego statusu śmiercionośnej "farmacji", żeby nie można było łatwo określić zagrożeń i rozwiązań.
  I co? Ma na to wystarczyć czyjeś pokrzykiwanie i pokazywanie? Ludzie! O czym tu się mówi. Potrzebna jest prosta rzecz: nawrócenie i obecność katolików w sferze publicznej. Sejm, broń Boże, nie ma byc katolicki, ma tylko być w nim pełno katolików. Ale ludzi czynu, a nie złudzeń i protestów.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9