Mistrzostwa Polski Ministrantów i Lektorów

Około 1 tys. lektorów i ministrantów z całego kraju przyjeżdża do Lublina na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej halowej. Będziemy relacjonować, podawać wyniki i publikować zdjęcia.

Do udziału w  IX Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Halowej o puchar „Króluj nam Chryste” dla Ministrantów i Lektorów, które zostaną rozegrane w Lublinie 1-2 maja 2014 zaprasza Fundacja Dantis przy Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

W mistrzostwach weźmie udział ponad 100 drużyn ze wszystkich diecezji i ponad 1000 uczestników. Mecze zostaną rozegrane na 6 halach sportowych w Lublinie. W ramach tegorocznych mistrzostw Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Fundacji Dantis oraz Duszpasterstwo LSO będą organizować mecz charytatywny 1 maja o 19.00 na Hali Globus pomiędzy Gwiazdami Polskiej Piłki Nożnej a Reprezentacją Polski Księży. Swoją obecność zapowiedzieli min. Jacek Bąk, Jacek Krzynówek, Marcin Żewłakow, Jerzy Brzęczek i Maciej Szczęsny.

- Jesteśmy z Pruszkowa więc czujemy się jak 'Mafia Pana Boga' W Lublinie grać będziemy w kategorii ministrantów i lektorów starszych. Tajemnicze M36 i LS36 to my. Braliśmy także udział w ubiegłym roku w turnieju w Radomiu i chcemy poprawić nasze wyniki. Dla nas wyróżnieniem jest możliwość reprezentowania Archidiecezji Warszawskiej, naszego Miasta oraz Parafii. Do zobaczenia już w środę - tak przed turniejem mówią ministranci reprezentujący diecezję Warszawską. Rywalizacja zapowiada się dość ciekawie, zwłaszcza że niektóre drużyny mają w swoich składach niemalże zawodowców. Tak jest w przypadku drużyny z Łęcznej, reprezentującej archidiecezje lubelską. - Piłka nożna w naszym mieście jest bardzo popularnym sportem. Miejscowa drużna Górnika odnosi sukcesy w lidze i to potęguje zainteresowanie tą dyscypliną. Z radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że są mistrzostwa ministrantów i lektorów. Z tego grona jest bardzo wielu chłopców, którzy grają w piłkę w miejscowym klubie i potrafią łączyć to z czynną służbą przy ołtarzu - mówi przedstawiciel drużyny z Łęcznej.

Niespodzianką podczas turnieju o puchar „KnC” będzie nagranie z Dortmundu Jakuba Błaszczykowskiego , który uczestnikom przekaże pozdrowienia.  Mecz Gwiazd będą komentowali Andrzej Strejlau oraz Rafał Patyra.

Już niebawem przekażemy harmonogram rozgrywek oraz grafik spotkań poszczególnych drużyn. Także na naszej stronie lublin.gosc.pl systematycznie będą podawane wyniki oraz prezentowane galerie zdjęć.

W ubiegłorocznych VIII mistrzostwach rozegranych w Radomiu zwyciężyli:

Grupa ministrantów (szkoła podstawowa) I miejsce: Św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu-Kazanowie, II miejsce: MB Fatimskiej w Chojnicach, III miejsce: Zesłania Ducha Świętego w Radomiu. Grupa lektorów młodszych (gimnazjum) I miejsce: Wniebowzięcia NMP w Opatowie, II miejsce: Przemienienia Pańskiego w Brzozowie, III miejsce: NMP Wniebowziętej w Kąclowej. Grupa lektorów starszych (szkoła średnia) I miejsce: PKS w Janowie Lubelskim (diec. sandomierska), II miejsce: Wszystkich Świętych w Zakliczynie (archidiec. krakowska), III miejsce: Św. Ap. Piotra i Pawła w Częstoborowicach (archidiec. lubelska), IV miejsce: NMP Różańcowej w Sosnowcu (diec. sosnowiecka).

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7