Regina coeli z papieżem Franciszkiem

Pragnę przekazać tym naszym braciom i siostrom szczególne pozdrowienie, jednocząc się z nimi całym sercem w głoszeniu Radosnej Nowiny: Chrystus zmartwychwstał!" - powiedział Franciszek przed dzisiejszą modlitwą "Regina coeli” w Watykanie.

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

W tej chwili głębokiej komunii w Chrystusie, odczuwamy żywą duchową obecność pośród nas Dziewicy Maryi. Obecność macierzyńską, rodzinną, szczególnie dla was, którzy należycie do Bractw. Miłość do Matki Bożej jest jedną z cech pobożności ludowej, która powinna być doceniana i dobrze ukierunkowana. Dlatego zachęcam was do rozważania ostatniego rozdziału Konstytucji Soboru Watykańskiego II o Kościele, Lumen Gentium, który właśnie mówi o Maryi w misterium Chrystusa i Kościoła. Stwierdza się tam, że Maryja "szła naprzód w pielgrzymce wiary" (nr 58). Drodzy przyjaciele, w Roku Wiary pozostawiam wam tę ikonę Maryi kroczącą za swym Synem Jezusem i poprzedzającą nas wszystkich na drodze wiary.

Dzisiaj Kościoły wschodnie, które posługują się kalendarzem juliańskim obchodzą święto Paschy. Pragnę przekazać tym naszym braciom i siostrom szczególne pozdrowienie, jednocząc się z nimi całym sercem w głoszeniu Radosnej Nowiny: Chrystus zmartwychwstał! Zgromadzeni na modlitwie wokół Maryi, prosimy Boga o dar Ducha Świętego, Pocieszyciela, aby pocieszył i umocnił wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy obchodzą Paschę pośród prób i cierpień, i poprowadził ich na drogą pojednania i pokoju.

Wczoraj w Brazylii została ogłoszona błogosławioną Franciszka de Paula de Jesus, zwana " Nhá Chica"". Jej proste życie było całkowicie poświęcone Bogu i miłosierdziu, tak, że była nazywana "matką ubogich". Łączę się z radością Kościoła w Brazylii z powodu tej świetlistej uczennicy Pana.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich obecnych członków bractw, przybyłych z wielu krajów. Dziękuję za wasze świadectwo wiary! Pozdrawiam również grupy parafialne i rodziny, a także wielką paradę różnych zespołów muzycznych i stowarzyszenia strzelców z Niemiec.

Specjalne pozdrowienie kieruję dziś do stowarzyszenia "Meter" w dniu poświęconym dzieciom - ofiarom przemocy. Przy tej okazji kieruję swoją myśl ku osobom, które ucierpiały i cierpią z powodu molestowania. Pragnę ich zapewnić, że są obecni w mojej modlitwie, ale chciałbym też powiedzieć dobitnie, że wszyscy musimy zaangażować się wyraziście i odważnie, aby każda osoba ludzka, a zwłaszcza dzieci, które należą do kategorii najbardziej kruchych była zawsze broniona i chroniona. Pozdrawiam także osoby z nadciśnieniem płucnym i ich rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5