Zamiast kąsać świat, nieśmy mu Ewangelię

Nikt nam nie uwierzy z tego powodu, że kogoś zaatakujemy, uderzymy w kogoś, że wykażemy rację według prawa - przestrzegał bp Edward Dajczak podczas spotkania Forum Charyzmatycznego w Koszalinie. Wskazywał na wartość pokory i uległości wobec Boga, zachęcając jednocześnie by zamiast kąsać świat, nieść mu Ewangelię nadziei.

Zorganizowanemu przez Szkołę Nowej Ewangelizacji i Odnowę w Duchu Świętym Forum przyświecało hasło „Abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha”.

W dwudniowym spotkaniu - 3 i 4 listopada - w Hali Gwardii wzięło udział blisko 700 osób, głównie z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. – To ludzie, którzy wchodzą głębiej, szukają formacji, wskazówek do pracy nad sobą. Nie ściągnęło ich tu żadne nazwisko znanego charyzmatyka. Przyjechali, że posłuchać Słowa i pójść za nim – mówi ks. Rafał Jarosiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Forum ma wyposażyć ich w narzędzia, które pomogą w realizowaniu działań ewangelizacyjnych we wspólnotach. – My siejemy, ale chcemy też podpowiadać, jak wykorzystać późniejsze owoce w swojej wspólnocie. Za decyzją o pójściu za Jezusem stoi konkretne zobowiązanie, któremu trzeba być wiernym, konsekwentnym – dodaje duszpasterz.

Wskazując uczestnikom spotkania kierunki działania, bp Edward Dajczak podkreślał wartość pokory i uległości wobec Boga. Zauważał zarazem, że smutek i poczucie opuszczenia to stan uczniów, którzy nie są napełnieni Duchem Świętym. – Pustoszeją wówczas kościoły i wtedy tylko jeden krok od duchowego paraliżu. Zaczynamy kąsać świat, zamiast nieść mu Ewangelię nadziei. Nikt nam nie uwierzy z tego powodu, że kogoś zaatakujemy, uderzymy w kogoś, że wykażemy rację według prawa – argumentował hierarcha.

Dodał także, że Kościół może zadziwiać tylko wtedy, kiedy przezwycięży anonimowość, smutek, marazm, kiedy pozwoli działać Duchowi Świętemu.

Gośćmi Forum byli także o. Jan Kruczyński z ze szczecińskiego Centrum Nowej Ewangelizacji oraz ewangelizatorzy Jan Budziaszek, Paweł Skrzek i Anna Saj.

Uczestnicy Forum jako pierwsi dowiedzieli się o planach przyszłorocznej wielkiej akcji ewangelizacyjnej. Obejmie ona na początku września trzy największe miasta diecezji: Koszalin, Słupsk i Piłę. Bp Edward Dajczak zdradził, że gościem ewangelizacji będą o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu. Poprosił także o modlitwę w intencji planowanego dzieła.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ksad
  06.11.2012 01:03
  Biskup Dajczak jest świetnym biskupem. Znakomity jest Jego Blog bez piuski. Polecam.
 • Krzysiek
  06.11.2012 09:44
  >>Nikt nam nie uwierzy z tego powodu, że kogoś zaatakujemy, uderzymy w kogoś, że wykażemy rację według prawa<<
  Mocne i bardzo prawdziwe słowa.
  Przyznaję się, z własnego doświadczenia, że takie "kąsanie świata" zacietrzewia i oddala od wiary.
  Jako Chrześcijaninie wiemy gdzie i jak idziemy i na cnotach wiary, nadziei i miłości powinniśmy budować nasze opinie i działanie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7