Szkoły katolickie kształcą najlepiej

Uczniowie katolickich szkół w Bielsku-Białej osiągnęli jedne z najlepszych wyników w tegorocznych testach gimnazjalnych na Śląsku. Placówki katolickie pod względem średnich wyników uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym były w większości przedmiotów bezkonkurencyjne w samej stolicy Podbeskidzia, plasując się w czołówce najlepszych szkół w województwie śląskim.

Reklama

Na podstawie wyników z testów gimnazjalnych ogłoszonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie najlepszy wynik z egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie osiągnęło w Bielsku-Białej Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które zdobyło 28,5 pkt. (86 proc.). Na 707 szkół w całym województwie daje to katolickiej placówce 5. miejsce. W egzaminie z języka polskiego gimnazjum prowadzone przez zakonnice również osiągnęło wynik najwyższy – 28,3 pkt.(88 proc.) – ex aequo z Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Zespole Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej. Zagwarantowało to tym szkołom 5. miejsce w województwie. W tej kategorii najlepszy wynik w diecezji bielsko-żywieckiej osiągnęło Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach – 28,5 pkt. (89 proc.) – 4. miejsce w województwie.

Najrzetelniejszą wiedzę z przedmiotów przyrodniczych wśród bielskich gimnazjalistów zaprezentowali także uczniowie Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości – 19,5 pkt (75 proc.). To 6. wynik w województwie. Podobnie było z matematyką – 25,5 pkt. (85 proc.). To z kolei 5. wynik wśród śląskich gimnazjów.

Pod względem znajomości język angielskiego (także na poziomie rozszerzonym) bielskie Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego i Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości zajęły w mieście odpowiednio 2. i 3. miejsce.

S. Ines Danuta Domszy, dyrektorka Gimnazjum i Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej zauważa, że większość tych placówek, które osiągnęły lepsze wyniki od prowadzonego przez nią gimnazjum, to szkoły prywatne o małej ilości uczniów w klasie. „U nas testy gimnazjalne zdawało aż 86 uczniów” – wyjaśnia siostra.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny przeprowadzony był na nowych zasadach. W części humanistycznej gimnazjaliści rozwiązywali odrębne zestawy zadań z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie, a w części matematyczno-przyrodniczej – odrębne zestawy zadań z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zestaw zadań z języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama