Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Patriarcha Cyryl ma nadzieję, że większość księży pozostanie w RKP
To pierwsza publiczna wypowiedź Bartłomieja, będąca rzuceniem wyzwania Moskwie w odniesieniu do spraw ukraińskich.
Zdaniem metropolity Genadiosa, Bartłomieja I i Franciszka łączą wyjątkowo silne relacje. Będzie to miało dobry wpływ na dialog między dwoma Kościołami.
Świat widział na Ukrainie zniszczenie i śmierć milionów ludzi z powodu kłamstwa i ideologii bez Boga.
Światowy Szczyt Humanitarny odbędzie się w Stambule w dniach 23-24 maja. Swój udział zapowiedzieli reprezentanci 80 rządów, 45 światowych przywódców, a ponadto 6 tys. osób, w tym 250 wiodących przedstawicieli sektora prywatnego, grup humanitarnych i organizacji obywatelskich.
Papież przyjął przybyłą na uroczystość św. Piotra i Pawła do Rzymu delegację patriarchatu Konstantynopola.
Grupa intelektualistów ukraińskich poprosiła patriarchę Konstantynopola Bartłomieja o uratowanie narodu i Kościoła w ich kraju przed lansowanym przez patriarchę moskiewskiego Cyryla tzw. „ruskim światem”.
Niedopatrzenie czy celowe działanie? Przedstawiciel patriarchy Konstantynopola Emanuel zdjął szaty liturgiczne i nie uczestniczył w obrzędzie intronizacji nowego zwierzchnika UKP.
- przypomniał metropolita Hilarion Ałfiejew, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.
Tego trudno było się spodziewać. Kilka dni temu z Fanaru nadeszła wiadomość, że Kościoły prawosławne zdecydowały o zwołaniu wszechprawosławnego soboru w 2016 roku.
Św. Leon kierował Kościołem w czasach licznych sporów teologicznych i sporego zamieszania wśród hierarchii kościelnej.