Od 5 lat na Twitterze

Dziś papieża śledzi już ponad 40 milionów osób w 9 językach.

Od 5 lat Papież ma swoje konto na Twitterze. Dziś śledzi go już ponad 40 milionów osób w 9 językach. Dodatkowo 5 milionów osób obserwuje Papieża na Instagramie. Który ze środków społecznego przekazu jest lepszy, aby dotrzeć do tak wielu ludzi i głosić Słowo Boże? – zauważa abp Angelo Becciu. Substytut do spraw ogólnych w watykańskim Sekretariacie Stanu, wracając pamięcią do dnia, kiedy pięć lat temu Benedykt XVI napisał pierwszego tweeta, wspomina, że ówczesny Papież był przy tym trochę bezradny. Z drugiej jednak strony bardzo się cieszył samym faktem, że może wejść w dialog ze światem internautów.

Zastępca watykańskiego sekretarza stanu przyznaje, że również obecny Papież Franciszek nie jest biegły w posługiwaniu się nowymi technologiami, o czym niejednokrotnie sam wspominał. Jest jednak nimi bardzo zainteresowany, chce być na bieżąco. Jest również świadom tego, że należy korzystać ze wszystkich środków, które mogą pomóc w głoszeniu Słowa Bożego.

Abp Becciu w wywiadzie dla Radia Watykańskiego przypomina także o udzielanych przez Papieża radach, jak dobrze używać portali społecznościowych.

„Przede wszystkim nie wolno ich nadużywać: na przykład nie wolno z nich korzystać w czasie Mszy! I także nam kapłanom, biskupom przypomniał, że nie wolno tego robić! Równocześnie jednak musimy mieć odwagę i mądrość, aby wiedzieć, jak ich używać. Odwagę, gdyż są to narzędzia nowe, a zatem trzeba umieć śmiało sięgać po te nowości. A potem mądrość, jak z każdym tego typu urządzeniem, aby używać go w odpowiedni sposób. Widzimy, że wielu «niegodziwie» używa portali społecznościowych, aby obrażać. W ten sposób stają się one często miejscem napastliwych dyskusji. Dla nas jednak powinny to być środki, które pomagają w komunikacji z innymi. I ta komunikacja może pomóc w duchowym i kulturowym dojrzewaniu oraz w zbliżaniu się do innych” – powiedział abp Becciu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11