• Awa
    05.01.2015 14:50
    Awa

    ,,człowiek coraz bardziej jest przekonany, że w razie choroby liczyć może tylko na siebie i ewentualne znajomości."

    Najpierw to jednak musi redaktorze przeliczyć pieniądze. Niestety.

  • trup
    06.01.2015 12:19
    cyt(Czy wolno lekarzowi porzucić pacjentów? Taka postawa budzi oburzenie. Ale czy można używać tego argumentu do stawiania lekarzy pod ścianą urzędniczego widzimisię?)- lekarzowi wolno - człowiekowi który jest chrześcijaninem nie .Taka jest różnica i wszelkie dywagowanie na ten temat to woda na młyn dla wszelakiego rodzaju bzdur wypisywanych i przekazywanych przez media .Jako pacjenta nie interesują mnie umowy zwierane przez rząd z lekarzami(dla pacjenta wazne jest że może w kazdej chwili udać sie bezpłatnie do lekarza i mieć świadomość że zostanie przyjęty ).Mogę tylko domniemywać , że wśród lekarzy którzy nie wypełnili swojego moralnego obowiązku nie było tych podpisujących się pod deklaracją o klauzuli sumienia .Jak wyglądała opieka lekarska mogłem sie przekonać w piątek gdy sam byłem zmuszony udać sie do lekarza - (opłaca ne składki , prawa konstytucyjne ) a tu ? W takim państwie gdzie zwalnia się lekarzy sprzeciwiających się aborcji , gdzie wybiera się na prezydentów miast homoseksualistów , gdzie urzędnicy , posłowie i senatorowi krzycząc głośno o patriotyzmie kradną , oszukują . kłamią - w takim państwie można wszystko .
    • pein
      06.01.2015 21:08
      Ten protest jest też w interesie pacjentów. Moderacja tutaj nie pozwala na wrzucenie linka, a tekst za długi, żeby się zmieścił w komentarzu. Poszukaj sobie w Google "Dramatyczny list lekarki rodzinnej", a zrozumiesz, dlaczego umowa między lekarzami a rządem powinna cię interesować i w jaki sposób ma bezpośredni wpływ na twoje zdrowie.
      • trup
        07.01.2015 04:55
        cyt(Ten protest jest też w interesie pacjentów.) - nie rozumiesz że cała ta medialna burza nie miała nic wspólnego z dobrem pacjenta .Ileś tam set przychodni było nieczynnych - i narażeni bgyli ludzie na utratę zdrowia i życia .Jak piasałem byłem w podobnej sytuacji , dlatego piszę .Byłem obecny gdy dwie osoby ktorych przychodnie zamknięto udały sie do najbliższego szpitala ( a w tym szpitalu nie udzielono im pomocy lecz skierowano do następnego oddalonego o 15 km )- to nie urzędnik zamknąl przychodnie lecz konkretny lekarz.Powtórze pacjenta nie ma interesować kto jakie umowy zawiera lecz to aby w każdej chwili mogł skorzystać z usług lekarza.Od tej całej reszty są związki lekarzy i urzędnicy państwowi .Jeżeli przychodnie były zamknięte to jednych zwolnić a drugich wymienić .A nie bić pianę jacy to pokrzywdzeni wszyscy - szkoda tylko że kazdy miał dobro pacjenta na ustach , a biedni pacjenci jak osiołki biegali od szpital do szpitala coby ktoś ich przyjąl .
      • Awa
        07.01.2015 17:57
        Awa
        Mowisz i masz
        http://mundurowi.salon24.pl/624428,list-lekarki
      • pein
        07.01.2015 18:49
        "Powtórze pacjenta nie ma interesować kto jakie umowy zawiera lecz to aby w każdej chwili mogł skorzystać z usług lekarza."

        No i fajnie, zgadzam się. Tak powinno być. Ale nie jest. Arłukowicz skonstruował system, który antagoniuje pacentów i lekarzy. System, który negatywnie wpływa na dostęp do specjalistów. Całe to usuniecie kolejek do specjalistów polega na odcięciu dostępu do specjalistów. Rozumiesz?
  • Viator
    06.01.2015 16:15
    Trup.. Lekarz ma moralny obowiązek zajmowania się chorymi? No niech Ci będzie. Ale przypominam, że każdy człowiek ma wiele moralnych obowiązków. Między innymi kochać bliźniego jak siebie samego. Tak się zastanawiam... Trup chce, by lekarze w imię moralnego obowiązku dawali sobie ciosać kołki na głowie przez rząd. A gdzie Trupie spełnienie Twojego obowiązku, wsparcia bliźniego, który jest krzywdzony? Tego już nie widzisz. Bo Ty masz prawo, więc wszyscy na żądanie mają Cię obsługiwać.

    Po prostu Trupie tyle gadając o moralnym obowiązku lekarzy jesteś wspólnikiem tych, którzy traktują ich z buta. Tylko tego nie raczyłeś zauważyć... Ot co...
    • trup
      07.01.2015 07:06
      to wygląda tak - patrząc z punktu widzenia człowieka mieszkającego w tym kraju .Płacę składki , podatki i mam konstytucyjne prawo do bezpłatnego leczenia .Tak ma to wyglądać .Jeżeli rząd nie zapewnia mi takiego zgodnego z prawem leczenia to należy wymienić rząd .Normalnie zwykła przyzwoitość nakazywałaby podać się do dymisji , lecz takiego słowa nie ma w polskiej polityce - dlatego nie oczekuję iż gromada nieudaczników poda sie do dymisji.Natomiast to lekarze zamknęli przychodnie nie urzędnicy - czyli nastepna gromada komediantów - których należy po prostu zwolnić .Mówienie o dobru pacjenta jest nadużywaniem pojęcia dobry - bo nie jest dobra sytuacja gdy zamkniete są przychodnie a chorzy ludzie nie mają pomocy .Od komediantów nie oczekuję rzeczy wielkich albo jakiejkolwiek moralności .Oczekiwałem tylko że lekarze , którzy podpisali cóś takiego jak deklaracje sumienia sami wystąpią z propozycją że bedą przyjmować pacjentów bezpłanie w tym czasie .Czyli te deklaracje można sobie wsadzić w tylną kieszeń .Nikt nie zdał egzaminu - pokrzywdzeni jak zwykle chorzy ludzie .Tym ktorzy mają jakies problemy polecam przykład miłosiernego samarytanina .Dobrze czasami wrócić do prostych przykładów . może to wydrukujesz , ale wątpię bo to może urazić , albo nie daj Boże naruszyć tak dobre sumienia "dobrych lekarzy)_.
  • Old Piernik
    07.01.2015 13:16
    Old Piernik
    Ja mam takie pytanie do oburzonych tym, że lekarze chcą aby im płacić za pracę.

    To lekarze przysięgają, że będą za darmo zapewniać opiekę lekarską, czy raczej poszczególne partie polityczne występujące w wyborach a potem formujące rząd?

Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6