Papież, który uwierzył

Joanna M. Kociszewska

publikacja 04.02.2016 06:00

Przeszkody na drodze do uznania objawień za autentyczne były bardzo poważne. Jak udało się je pokonać? I... jakie dobro przyniosły?

Papież, który uwierzył www.znak.com.pl Ewa K. Czaczkowska: Papież, który uwierzył

To kolejna książka Ewy K. Czaczkowskiej dokumentująca koleje losu św. Faustyny i kultu Bożego Miłosierdzia. Poprzednia - bardzo obszerna - pokazywała życie sekretarki Bożego Miłosierdzia. Książka "Papież, który uwierzył" to opis spotkania Karola Wojtyły - Jana Pawła II - z Bożym Miłosierdziem. Spotkania, które doprowadziło do uznania objawień św. Faustyny i wypełnienia tego, czego Bóg od Kościoła oczekiwał.

Przeszkody na drodze do uznania objawień za autentyczne były bardzo poważne. Wśród nich było błędne tłumaczenie, wątpliwości teologiczne, w końcu nota Świętego Oficjum. Jak udało się je pokonać? I jakie dobro przyniosły?

Ważną częścią publikacji jest przypomnienie nauczania Jana Pawła II na temat Bożego Miłosierdzia. Od encykliki Dives in misericordia minęło już kilkadziesiąt lat. Wielu z nas nie może jej pamiętać. A szkoda. Nauczanie obecnego papieża nie byłoby być może tak zaskakujące...

O tym wszystkim można przeczytać w książce Ewy K. Czaczkowskiej "Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia", wydanej nakładem wydawnictwa ZNAK.

Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem "Jezu ufam Tobie" malowano trzykrotnie. Pierwszy raz jeszcze wg wskazówek św. Faustyny. Drugi obraz powstał w czasie wojny w Krakowie dla kaplicy sióstr w Łagiewnikach. Trzeci namalowano już po wojnie na konkurs rozpisany przez Episkopat Polski z inicjatywy ks. Sopoćki. Podaj imiona i nazwiska trzech malarzy.

Odpowiedż: 1. Eugeniusz KAZIMIROWSKI, 2. Adolf HYŁA, 3. Ludomir SLEŃDZIŃSKI