Dwóch nowych błogosławionych

W Rzymie i Barcelonie 25 kwietnia odbyły się uroczystości beatyfikacyjne, w czasie których do chwały ołtarzy wyniesionych zostało dwóch księży zakonnych: karmelita i kapucyn.

Reklama

Podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie Regina Caeli Benedykt XVI przypomniał, że apostoła miłosierdzia o. Angelo Paoli nazywano „ojcem ubogich”. Z kolei o. José Tous y Soler jest przykładem tego, jak w wierności i zaufaniu Bogu pokonywać przeciwności losu.

Włoski karmelita został ogłoszony błogosławionym w bazylice św. Jana na Lateranie, czyli w tej dzielnicy Rzymu, gdzie najwięcej pracował. Eucharystii przewodniczył wikariusz generalny diecezji rzymskiej, kard. Agostino Vallini. Nowy błogosławiony „szerzył nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzięki niemu w Koloseum umieszczono krzyż” – mówi o. Fernando Millán Romeral.

„Karmelita, o. Angelo Paoli żył na przełomie XVII i XVIII w. – powiedział Radiu Watykańskiemu o. Romeral. – Większość życia spędził w Rzymie, gdzie był znany z wielkiego zaangażowania na rzecz najuboższych. Był pierwszym, który umieścił krzyż w Koloseum, właśnie w tej okolicy najczęściej pracował. Ważny wydaje mi się sposób, w jaki zespolił on dwa ważne wymiary życia chrześcijańskiego. Z jednej strony umiłowanie krzyża i nabożeństwa Męki Pańskiej, a z drugiej wielka troska o „ukrzyżowanych naszych czasów”, czyli wszystkich, którzy cierpią z powodu biedy i różnych form marginalizacji. Jego beatyfikacja przypomina nam, że musimy uważnie odkrywać potrzeby współczesnych ludzi” – mówił włoski karmelita.

Więcej o nowych błogosławionych

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3