Papież pomógł policjantce. Spadła z konia

Papież Franciszek rozpoczął w czwartek wizytę w Peru. Samolot linii LATAM, którym przyleciał z miasta Iquique w Chile, wylądował na lotnisku w peruwiańskiej stolicy - Limie.

Reklama

W Peru papież będzie do niedzieli. Hasłem jego wizyty w tym kraju są słowa "Zjednoczeni w nadziei".

Media pokazują zdjęcia z Chile, gdzie papież Franciszek wysiadł z papamobile, by pomóc policjantce, która spadła z konia w trakcie przejazdu papieskiej kolumny w Iquique. Kiedy papież zobaczył, że kobieta spadła na ziemię tuż koło jego samochodu, poprosił, by się zatrzymać. Wysiadł i podszedł do funkcjonariuszki leżącej na ulicy. Karetka zabrała ją następnie do szpitala.

Na czwartek nie przewidziano żadnych oficjalnych spotkań z udziałem Franciszka. Po krótkiej ceremonii powitalnej na lotnisku przejechał do nuncjatury, gdzie zatrzymał się w trakcie swej pielgrzymki.

W piątek papież wygłosi przemówienie do przedstawicieli wszystkich władz Peru. Spotka się też z prezydentem Pedro Pablo Kuczynskim, który pod koniec grudnia dzięki kilku głosom w parlamencie uniknął usunięcia z urzędu po tym, gdy zarzucono mu niejasne związki z brazylijską firmą budowlaną Odebrecht, korumpującą polityków. Według komentatorów należy oczekiwać, iż w czasie oficjalnej ceremonii z udziałem władz zabrzmi mocny głos Franciszka w sprawie korupcji, którą piętnuje w wielu wystąpieniach.

Po tej uroczystości papież uda się do miasta Puerto Maldonado na spotkanie z ludnością Amazonii. Jej przedstawicielom wręczy swą ekologiczno-społeczną encyklikę "Laudato si" w lokalnych językach. Z nimi również zje obiad. Spotkanie to - jak się zauważa - będzie ważnym etapem w ramach przygotowań do synodu biskupów na temat Amazonii, jaki papież zwołał na przyszły rok.

Franciszek odwiedzi również ośrodek pomocy dla dzieci.

Sobotę papież spędzi w mieście Trujillo. Odprawi tam mszę na wybrzeżu i pojedzie papamobile do dzielnicy tego miasta Buenos Aires, dotkniętej w zeszłym roku powodzią.

W niedzielę, w ostatnim dniu wizyty w Limie papież będzie modlił się z 500 zakonnicami i odwiedzi katedrę. Na zakończenie wizyty odprawi mszę w bazie lotniczej. Według organizatorów weźmie w niej udział około 1,2 miliona osób.

«« | « | 1 | » | »»
 • Szolga
  19.01.2018 13:15
  Treść artykułu nie wyjaśnia tytułu. W jaki sposób papież pomógł tej policjantce? Policjantka spada z konia, papież prosi by się zatrzymać, wysiada z pojazdu, podchodzi do niej i... karetka ją zabiera. Gdzie więc ta "pomoc"? Czy to papież wezwał karetkę? Udzielił policjantce pierwszej pomocy? Z treści wynika jedynie, że podszedł.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3