„Noc Nikodema”

Nowa inicjatywa duszpasterska dla młodzieży archidiecezji wrocławskiej.

Przez 9 pierwszych piątków miesiąca spotykamy się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 po to, by uczyć się, jak mądrze podejmować decyzje, dokonywać życiowych wyborów i odkrywać, do czego jesteśmy powołani. Te spotkania właśnie ze względu na historię patrona i porę wydarzenia nazywamy „Nocą Nikodema” – informują organizatorzy nowej inicjatywy dedykowanej uczniom szkół ponadpodstawowych, a także studentom i absolwentom.

Ten projekt, wziął się ze słuchania młodych i ich potrzeb. Kilkukrotnie odbył się u nas Parlament Młodych, podczas którego zapraszaliśmy młodych z różnych środowisk, żeby spotkali się między sobą i słuchaliśmy, czego oni potrzebują. A oni mówili, że poszukują tego, co mają w życiu robić, że poszukują odpowiedzi na pytanie o swoje miejsce w świecie – mówi w rozmowie z KAI ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji wrocławskiej. Jak wyjaśnia choć program spotkań jest wstępnie przygotowany, organizatorzy są otwarci na sugestie uczestników.

„Będziemy tak organizować spotkania, by trafić do tej grupy wiekowej, która odpowie na nasze zaproszenie” – wyjaśnia kapłan.

Pierwsza „Noc Nikodema” odbędzie się 6 października. „Spotkanie zaczynamy od wspólnej kolacji (każdy przynosi ze sobą kanapki), potem słuchamy konferencji, dzielimy się swoimi przeżyciami w mniejszych grupach, uczestniczymy w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Całonocne czuwanie składa się z dwóch części: pierwszą prowadzą animatorzy, druga odbywa się w ciszy i jest osobistym spotkaniem z Jezusem na modlitwie. Jest to czas na spowiedź, indywidualną refleksję lub rozmowę z kapłanem, siostrą zakonną bądź osobą świecką. Dla mniej wytrwałych przewidzieliśmy możliwość prostego noclegu (trzeba zabrać ze sobą śpiwór i karimatę). Noc Nikodema kończymy o 6:00 Jutrznią i wspólnym śniadaniem” – informują organizatorzy.

Szczegółowy program spotkania wraz z linkiem do formularza rejestracyjnego, znajduje się na stronie: www.mlodzimlodym.wroclaw.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9