Abp Paglia: Nie znaliśmy poglądów aborcjonisty w Akademii Pro Vita

Arcybiskup odniósł się do skandalu, jaki wybuchł w ostatnich dniach po ujawnieniu proaborcyjnych poglądów jednego z nowych członków Akademii.

Papieska Akademia Pro Vita jest i zawsze będzie przeciwna wszelkim formom aborcji – zapewnił abp Vincenzo Paglia, odnosząc się do skandalu, jaki wybuchł w ostatnich dniach po ujawnieniu proaborcyjnych poglądów jednego z nowych członków Akademii. W 2011 r. prof. Nigel Biggar, wykładowca anglikańskiej teologii moralnej na uniwersytecie w Oksfordzie w dialogu z innym proaborcyjnym etykiem stwierdził, że nienarodzone dziecko nie zasługuje na takie samo traktowanie, jak rozwinięty człowiek. Przyznał, że opowiada się za aborcją do 18 tygodnia ciąży, kiedy można zauważyć pierwsze oznaki aktywności mózgu, a zatem i świadomości.

Abp Paglia zaznaczył, iż poglądy prof. Biggara nie odzwierciedlają opinii Akademii. Przyznał on, że w chwili nominacji nie znał tej wypowiedzi. Stolica Apostolska skontaktowała się z prof. Biggarem, który zapewnił, że w przyszłości nie będzie już podejmował dyskusji na ten temat. Abp Paglia ujawnił, iż kandydatura oksfordzkiego moralisty została wysunięta przez prymasa Wspólnoty Anglikańskiej abp. Justina Welby’ego, który pół roku temu został poproszony o zaproponowanie swego reprezentanta. Abp Paglia przypomniał, że rozszerzenie składu Akademii o przedstawicieli innych wyznań i religii stanowiło osobiste życzenie Papieża Franciszka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, WATYKAN

 • sorcier
  19.06.2017 20:58
  @Gość
  Nie przypominam sobie, abyśmy, gdzieś bruderszafta wypili, więc raczy Pan darować sobie "kolegę".
 • Gość
  22.06.2017 07:27
  Za PCh24: Kolejne skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia. Jej nowymi członkami są: teolog z Mediolanu, ks. Maurizio Chiodi, który wspiera eutanazję i profesor Anne-Marie Pelletier, opowiadająca się za otwartym podejściem wobec sodomii i innych aberracji seksualnych.

  Dziewięć miesięcy temu papież Franciszek mianował arcybiskupa Vincenzo Paglię przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Hierarcha dokonał w niej rewolucyjnych zmian. Zwolnił jednocześnie 172 osób, pozostawiając jedynie części z nich możliwość powrotu, a także anulował wymóg, aby nowi członkowie podpisywali zobowiązanie do ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci zgodnie z Magisterium Kościoła.
 • Gość
  22.06.2017 23:54
  Jan Paweł II po objęciu tronu zrobił czystkę na stanowiskach gremiów które miały na cokolwiek wpływ. Wtedy was to nie oburzało? Pewnie nie pamiętacie.
 • Gość
  23.06.2017 07:56
  Obserwując co się dzieje w sprawach, którym impuls dał papież Franciszek, można stwierdzić że mamy już nieformalną, choć daleko posuniętą, kolejną i poważną schizmą.Politycy UE wciąż gadają o Europie różnych prędkości. Watykan już nie tyle mówi. a zezwala. Jak inaczej nazwać podejście biskupów Niemiec, Włoch, Malty i kilku innych krajów do sakramentu Komunii Św. udzielanej rozwodnikom, bez wyraźnej krytyki Watykanu i głowy Kościoła. Na szczęście nasi, polscy biskupi mają inne myślenie. Kościół za zachodzie Europy, faktycznie jest Kościołem innej prędkości, wyraźnie jedzie na wstecznym biegu i wchodzi ostro w lewy wiraż.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9