Piąte mistrzostwo dla alumnów z Siedlec

W Siedlcach odbyły się finały XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej.

Od 14 do 16 maja w Siedlcach odbywały się finały XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Po zaciętych rozgrywkach Mistrzami Polski zostali obrońcy tytułu, klerycy z Siedleckiego Seminarium Duchownego. Mistrzostwo zdobyli po raz piąty, tym samym bijąc rekord w historii kleryckich zawodów.  Finały rozpoczęła gala, na której obecny był biskup Piotr Sawczuk. Odczytał on list od patrona honorowego mistrzostw, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w którym napisano między innymi : „ (…) Jako umiłowani synowie Ojca jesteśmy w nieskończony sposób obdarowani tym wszystkim, co  uzdalnia nas, abyśmy wygrywali różne zawody i mistrzostwa naszego życia. Jednak, bez naszej dobrowolnej decyzji i bez solidnego zaangażowania możemy zmarnować talenty i powołanie, którymi zostaliśmy obdarzeni.  Życzę więc wszystkim, aby te i każde inne mistrzostwa pomogły Wam w wypracowaniu tych cech, które uzdolnią Was do odniesienia najwyższego zwycięstwa waszego życia (…)”.Najważniejszym punktem gali rozpoczynającej XIV Mistrzostwa Polski było losowanie par półfinałowych.  W wyniku losowania zostały wyłonione dwie grupy: WSD Siedlce i WSD Paradyż oraz WSD Łomża i WSD Tarnów.

Same zawody rozpoczęły się następnego dnia. W meczu otwarcia rozegranym przez drużynę seminaryjną z Siedlec oraz drużynę z Paradyża padło aż 5 bramek, z wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Hat-trickiem może poszczycić się kapitan drużyny siedleckiej al. Rafał Przezdziak, który bramki strzelił w 26., 36. oraz 71. minucie gry. O godzinie 11.00 do rywalizacji o tytuł mistrzowski stanęły grupy WSD z Łomży oraz Tarnowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tej pierwszej drużyny z wynikiem 2:0. Dwa celne strzały oddał al. Robert Kulas w 73. i 82. minucie meczu.

We wtorkowym finale, po bardzo zaciętym pojedynku kolejnym Mistrzem Polski została drużyna z Siedlec, która pokonała grupę piłkarską z Wyższego Seminarium Duchownego z Łomży 3:0. Celne strzały do bramek na rzecz gospodarzy oddali : al. Rafał Przezdziak w 69. minucie spotkania, al. Sebastian Gromada w 80. oraz dk. Damian Koryciński w minucie 82. Trzecie miejsce zdobyła drużyna seminaryjna z Tarnowa pokonując WSD Paradyż 7:0. Wręczenie pucharów odbyło się na stadionie Miejskim w Siedlcach, natomiast pozostałe nagrody- w gmachu seminaryjnym. Komisja XIV Mistrzostw przyznała nagrody indywidualne: dla najlepszego bramkarza- al. Kamila Wala z Tarnowa, najlepszego zawodnika - al. Seweryna Szczotko z Paradyża oraz najlepszego strzelca- al. Rafała Przezdziaka z Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec.