Woda, która daje życie wieczne została wlana w nasze serca

- Woda, która daje życie wieczne została wlana w nasze serca w dniu naszego chrztu - przypomniał papież podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański.

Reklama

Nawiązał tymi słowami do czytanej dzisiaj Ewangelii o spotkaniu Jezusa z Samarytanką. 

Ojciec Święty podkreślił, że Samarytanka doznała wielkiej łaski od Jezusa. „Kiedy kobieta uświadamia sobie, że człowiek z którym rozmawia jest prorokiem powierza jemu swoje życie i stawia mu pytania religijne. Jej pragnienie miłości i życia w pełni nie zostało zaspokojone przez pięciu mężów, których miała, a wręcz przeciwnie doznała rozczarowań i oszustwa.” Papież przypomina nam, że Bóg podczas chrztu przemienił nas i napełnił łaską. Przestrzegł też przed tym byśmy nie zapomnieli o tym wielkim darze. „W ten sposób możemy odnowić w nas łaskę Chrztu św., zaspokoić pragnienie u źródła Słowa Bożego i jego Ducha Świętego i odkryć w ten sposób również radość stawania się budowniczymi pojednania i narzędziami pokoju w życiu codziennym.” 

Podkreślił też, że okres Wielkiego Postu jest dobrą okazją, aby zbliżyć się do Jezusa i spotkać go w modlitwie. Na zakończenie polecił by Matka Boska pomogła nam czerpać z łaski, którą daje Jezus. 

Po Aniele Pańskim papież zapewnił o swojej modlitwie mieszkańców Peru, dotkliwie poszkodowanych przez niszczące powodzie.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11