Redemptoryści na Wielki Post

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są homilie na poszczególne dni okresu wielkopostnego.

Reklama

Przygotowują je redemptoryści zaangażowani w różne rodzaje posługi apostolskiej w Polsce i za granicą, m.in. w prowadzenie misji i rekolekcji parafialnych. W ten sposób kontynuują oni kilkuletnią tradycję proponując w internecie krótkie rozważania Słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu.

Rozważania te nawiązują do czytań biblijnych i hasła przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Poprzez dzielenie się refleksją nad Słowem Bożym w internecie redemptoryści starają się odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka, który w orędziu na tegoroczny Wielki Post zachęca do słuchania i bardziej pilnego rozważania Słowa Bożego, by odkryć na nowo ten dar. Jest ono bowiem żywą siłą, zdolną do wzbudzenia nawrócenia ludzkiego serca i do ponownego ukierunkowania człowieka ku Bogu.

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są także cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach. Czytelnik znajdzie tam również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe, rozważania drogi krzyżowej oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”.

Warto dodać, że Portal Kaznodziejski Redemptorystów od kilku miesięcy posiada swój fanpage na FB, jest też dostępny w aplikacjach mobilnych na tablety i smartfony.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3