Papież do Olimpiad Specjalnych: budujecie świat bez barier

Sport pomaga budować w świecie kulturę spotkania i solidarności. Pokazuje, że nie istnieją bariery ani przeszkody, których nie można pokonać.

Reklama

Franciszek mówił o tym do delegacji Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu odbędą się w Austrii. Ich hasłem są słowa: „Serce bije dla świata!”.

Przekazując pozdrowienia dla olimpijczyków Ojciec Święty podkreślił, że największym zwycięstwem jest pokonywanie siebie samego i własnych ograniczeń.

„Sport jest waszą pasją. Z wielkim zaangażowaniem przygotowaliście się do zmagań zgodnie z przysięgą zawodnika Olimpiad Specjalnych: «Obym zwyciężył, ale jeśli mi się to nie uda, obym próbował ze wszystkich sił». Aktywność sportowa dobrze wpływa na ciało i ducha, pozwalając wam polepszyć jakość swojego życia – mówił Franciszek. – Stałe przygotowania, które wymagają również wysiłku i wyrzeczeń, pozwalają wam wzrastać w cierpliwości i wytrwałości, dają wam odwagę oraz pozwalają zdobyć i rozwinąć zdolności, które w przeciwnym wypadku pozostałyby ukryte. Przekonany jestem, że wszyscy tego doświadczyliście”.

Franciszek podkreślił, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych i towarzyszące im kadry są znakiem nadziei dla tych, którzy angażują się w budowanie bardziej zintegrowanego społeczeństwa. „Każde życie jest darem, każdy człowiek jest darem, integracja ubogaca wspólnoty i społeczeństwo” – mówił Papież. Podkreślił, że przesłanie płynące z Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych to wołanie o świat bez barier i wykluczenia.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8