Bp Audo: krok wiary na drodze jedności i pojednania

Zacieśnienie współpracy katolików i protestantów także na polu działalności charytatywnej jest ważnym przesłaniem wizyty Franciszka w Szwecji

Reklama

Wskazuje na to posługujący w oblężonym Aleppo bp Antoine Audo, który mówił o cierpieniu Syryjczyków na spotkaniu ekumenicznym w Malmö. Zostało tam podpisane porozumienie o współpracy między Caritas Internationalis a działającym w ramach Światowej Federacji Luterańskiej Departamentem Służby dla Świata. Ma ono wzmocnić wspólne zaangażowanie na rzecz ubogich i uchodźców, tak by wspólne świadectwo wiary chrześcijan było bardziej widoczne.  

„Jest to bardzo ważny znak i przesłanie, które Papież Franciszek chce stąd dać wszystkim chrześcijanom i całej ludzkości. Nie jest to tylko pusty, jak to się mówi, ideologiczny gest, ale krok człowieka wiary, który podejmuje naprawdę konkretne działania na drodze jedności i pojednania. To z mocą wytycza nam drogę nadziei i uświadamia konieczność budowania wzajemnego zaufania – mówi Radiu Watykańskiemu ordynariusz katolików obrządku chaldejskiego w Aleppo bp Antoine Audo. – Jestem już bardzo zmęczony wojną w Syrii i wciąż powtarzam, że pragniemy pokoju. Widzę, że za strategią walki i przemocy stoją międzynarodowe interesy. Napawa nas to smutkiem, ale kontynuujemy naszą drogę pojednania”.

Pierwszy wspólnie zrealizowany projekt przeznaczony jest dla dzieci mieszkających w oblężonym Aleppo i dla syryjskich uchodźców w Jordanii. Zostanie on sfinansowany m.in. ze środków pozyskanych ze sprzedaży biletów na stadion w Malmö, gdzie miało miejsce spotkanie ekumeniczne z Papieżem. Udało się zebrać ponad 100 tys. euro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3