Albania: odsłonięto pomnik św. Jana Pawła II

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele muzułmanów. Uważają oni Jana Pawła II za wielkiego człowieka, który jako jeden z pierwszych odwiedził Albanię po upadku komunizmu.

Reklama

Niezwykle uroczysty charakter miała Niedziela Bożego Miłosierdzia w miejscowości Bathore koło Tirany. Po mszy w parafii św. Jana Pawła II, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Albanii abp Ramiro Moliner Inglés, został odsłonięty pomnik Apostoła Bożego Miłosierdzia.

Setki wiernych, przede wszystkim ludzi młodych, wypełniło kościół. Obecny był m. in. ambasador Polski Marek Jeziorski z małżonką oraz ambasador Hiszpanii Silvia Cortés Martín. „Jan Paweł II uczył, aby się nie lękać, aby zaufać Bogu, który z miłości do nas posłał na świat własnego Syna. Był misjonarzem nadziei, miłości, pokoju i ewangelii aż do końca” – podkreślił nuncjusz w homilii.

Po mszy młodzież zaprezentowała krótki spektakl słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II, a szczególnie jego historycznej wizycie w Albanii. Kiedy zabrzmiały po albańsku słowa papieża: „Pozdrawiam was z serca. Niech Pan strzeże was i wszystkich Albańczyków na świecie”, wybuchła burza oklasków. Powtórzyły się one jeszcze kilka razy, kiedy Papież Polak pojawiał się z Matką Teresą z Kalkuty.

Po mszy, już przed kościołem, został odsłonięty pomnik polskiego papieża. Młodzież zaśpiewała „Barkę”, którą dzielnie ćwiczyła od kilku dni.

Warto zauważyć, że w uroczystości wzięli udział przedstawiciele muzułmanów. Uważają oni Jana Pawła II za wielkiego człowieka, który jako jeden z pierwszych odwiedził Albanię po upadku komunizmu. Na uroczystość  przyszli w przekonaniu, że każdy, kto walczy z wiarą, walczy z Bogiem. Tak przez lata postępowali komuniści, którzy ostatecznie ponieśli klęskę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7