PKwP: Zbyt często chrześcijanie są ofiarami

Konferencja w Brukseli o prześladowaniu chrześcijan.

Reklama

Prześladowanie chrześcijan i kwestie bezpieczeństwa na naszym kontynencie były – w ramach dialogu między instytucjami unijnymi a przedstawicielami Kościołów i wspólnot religijnych – przedmiotem konferencji w Parlamencie Europejskim. O konsultacjach takich mówi art. 17 Traktatu Lizbońskiego.

Ostatnie wydarzenia w Paryżu wzbudzają niepokój związany z zagrożeniem wolności i praw człowieka, ale te prawa i wolność są mocno atakowane gdzie indziej, a ofensywa ta zatacza coraz szersze kręgi, docierając aktualnie do Europy. Zbyt często chrześcijanie padają jej ofiarą – alarmuje Papieska Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wzrost wpływu politycznego islamu na Bliskim Wschodzie sprawił, że istnieje poważne ryzyko, iż z powodu ludobójstwa chrześcijaństwo może całkowicie zniknąć z miejsc, które są jego kolebką.

Biskup pomocniczy Brukseli Jean Kockerols w swoim przemówieniu zauważył, że taki stan rzeczy oznacza porażkę dla idei wolności religijnej i różnorodności, to jest wartości promowanych jako zasadnicze przez UE! „Im mniejsza liczba chrześcijan, tym większe ryzyko radykalizacji! Zaś obecność chrześcijan przyczynia się zasadniczo do dobrobytu całego społeczeństwa” – powiedział hierarcha.

Na konferencję zaproszeni byli również przedstawiciele instytucji europejskich: pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Do nich też skierowany został konkretny apel o podjęcie międzynarodowych działań solidarnościowych na Bliskim Wschodzie, potępienie zbrodni wojennych i przeciwko ludzkości, ściganie i ukaranie ich sprawców oraz uwzględnienie roli chrześcijan w programach pokojowych.

Konferencja uświadamia zagrożenie bezpieczeństwa, a szczególnie trudną sytuację trwałego prześladowania chrześcijan, i nawołuje do podjęcia konkretnych działań.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10