Rzym: Europejskie Spotkanie Apostolstwa Modlitwy

W Rzymie odbywa się Europejskie Spotkanie Krajowych Dyrektorów Apostolstwa Modlitwy. To ogólnokościelne stowarzyszenie funkcjonuje obecnie w ponad 100 krajach świata. Opieką nad tym dziełem i jego rozwojem zajmują się jezuici.

O zagadnieniach poruszanych na trwającym w Rzymie spotkaniu mówi o. Marek Wójtowicz SJ z Krajowego Sekretariatu Apostolstwa Modlitwy w Krakowie.

Obecnie apostolstwo modlitwy przeżywa czas odnowy, szukania nowych sposobów docierania do współczesnych ludzi. W odnowionym języku chce mówić o tym, co jest najważniejsze w życiu chrześcijanina, by być blisko Pana Jezusa i żeby być w związku z tym blisko Eucharystii, i w ten sposób odnawiać świat. To jest stowarzyszenie apostołów, którzy się modlą, i jest ono bardzo związane z Ojcem Świętym. Papież każdego roku wyznacza na wszystkie miesiące intencje Apostolstwa Modlitwy i członkowie tego stowarzyszenia modlą się właśnie w tych intencjach. Chcą być świadkami Pana Jezusa w świecie.

Przygotowano dokumenty zatytułowany „Droga serca”. To bardzo biblijny tekst, pokazujący jak bardzo jesteśmy kochani przez Pana Boga. W jaki sposób można też dzisiaj razem z Panem Jezusem uczestniczyć w tym wielkim dziele zbawienia i w takim rozmodlonym duchu wchodzić też w apostolskie działanie. To jest pewna nowość, że nie tylko położono akcent na modlitwę czy powrót do kultu Serca Pana Jezusa, ale również chodzi o to, aby być świadkiem Ewangelii  w dzisiejszym świecie przez zaangażowanie na rzecz biednych – powiedział ks. Marek Wójtowicz SJ.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9