Biskupi zachęcają do odwagi płynącej z wiary i niesienia światu nadziei

Francuscy biskupi na rozpoczynający się rok życzą swoim rodakom prawdziwego braterstwa. „Chrześcijanie odnajdują jego głęboki sens we wcieleniu Syna Bożego” – przypomina przewodniczący episkopatu, abp Georges Pontier.

Reklama

Według bp. Gilberta Aubry z departamentu zamorskiego Reunion braterstwo nie może być jedynie zawieszoną w powietrzu, bezcielesną ideą, jednym z haseł Republiki Francuskiej. Debata polityczna przed zbliżającymi się wyborami winna jego zdaniem wziąć pod uwagę potrzeby ludności, a nie być tylko dążeniem do władzy dla samego jej osiągnięcia. Hierarcha postuluje m.in. uproszczenie praktyk administracyjnych.

Również wzywając do braterstwa, bp. Michel Santier z Créteil pod Paryżem podkreśla, że chrześcijanie muszą mieć odwagę zabierania głosu. Ich słowo ma bowiem istotne znaczenie dla świata i przynosi nadzieję. Natomiast bp Christophe Dufour nawiązał do silnie odczuwanej przez katolików obawy przed fanatycznymi islamistami i możliwością ich dotarcia również do Francji. „Jedynym środkiem zabezpieczającym przed lękiem jest wiara” – stwierdził ordynariusz Aix-en-Provence. Podkreślił, że ufając Bogu będziemy w stanie kochać także muzułmanów. Podjął też sprawę debaty o eutanazji. Wskazał, że zabierając w niej głos Kościół nikogo nie sądzi, ale musi pozostać wierny przykazaniu „Nie zabijaj”. Człowiek bowiem nie może sobie rościć prawa do decydowania o życiu i śmierci jakiejś istoty ludzkiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7