Jerozolima: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

W pierwszy dzień nowego roku w konkatedrze łacińskiego patriarchatu w Jerozolimie katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej zebrali się z przedstawicielami duchowieństwa, zakonnikami i miejscowymi wiernymi. Wraz z nimi polecali Bożej Rodzicielce sprawę pokoju w ojczyźnie Jezusa i na całym świecie.

Reklama

Uroczystej Mszy przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal. W homilii zwrócił uwagę, że dzisiejszy świat nękany konfliktami potrzebuje pokoju. Wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Ojca, synami tej samej Matki, którą Chrystus pozostawił nam u stóp krzyża na Kalwarii. Abp Twal zwrócił uwagę, że Kościół wzywa wiernych do podążania za ewangelicznym orędziem miłości i braterstwa. W chwilach, gdy mamy do czynienia z niezrozumieniem lub gdy nasze pytania pozostają bez odpowiedzi, powinniśmy zwrócić się do Dzieciątka Jezus, prosząc Je o łaskę wytrwania w wiernym głoszeniu Dobrej Nowiny. Tylko Jezus – kontynuował patriarcha – jest w stanie odpowiedzieć na nasze oczekiwania, uspokoić burze, które zewsząd nas otaczają, i obdarzyć nas pokojem. 

Nawiązując do roku życia konsekrowanego hierarcha podziękował wszystkim zakonnikom i zakonnicom posługującym w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Dziękował im za przykład życia ewangelicznego, wierność charyzmatom oraz miłość do Ziemi Świętej i mieszkającego w niej ludu Bożego. Na zakończenie patriarcha przypomniał zebranym o rychłej kanonizacji dwóch córek palestyńskiej ziemi, bł. Alfonsiny, założycielki Zgromadzenia Sióstr Różańca Świętego i bł. Marii Bauardi, założycielki Karmelu w Betlejem.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7