Gwatemala chce Franciszka

Diego Martinez z Gwatemali zamierza wręczyć Ojcu Świętemu wyjątkową petycję. Ma to być milion podpisów jego rodaków pod prośbą o to by... Franciszek przyjechał do tego kraju.

Reklama

Na całym świecie inicjatywy obywatelskie bardzo się ceni. Coraz popularniejsze i skuteczniejsze staje się zbieranie podpisów pod przeróżnymi inicjatywami. Czyżby ta metoda mogła mieć przełożenie także na działalność Papieża? Taką nadzieję ma zapewne Diego Martinez z Gwatemali. Ten szesnastolatek jest laureatem konkursu Międzynarodowej Organizacji Mediów Katolickich SIGNIS w kategorii „Radio” za spot zatytułowany „Chce pokoju na świecie”.

Nagroda zostanie wręczona młodemu Gwatemalczykowi w lipcu w Rzymie. Diego chce zatem wykorzystać okazję pobytu w Wiecznym Mieście i wręczyć Ojcu Świętemu wyjątkową petycję. Ma to być milion podpisów jego rodaków pod prośbą o to by... Franciszek przyjechał do Gwatemali.

Diego przyznaje, że wizyta Papieża w jego Ojczyźnie jest snem, który wielu chciałoby przeżyć. Młody Gwatemalczyk w realizacji swojego planu może liczyć na wsparcie lokalnych rozgłośni radiowych. „Mamy pomysł, by przygotować program dokumentalny, w którym pokażemy tradycje Gwatemali, jej pejzaże i kuchnię. Przygotujemy video klip, w którym różni artyści będą śpiewać piosenki. Wesprą w ten sposób zaproszenie do nas Papieża Franciszka” – uważa szesnastolatek. Jak dodaje, Ojciec Święty jest dla wszystkich symbolem pokoju. „Chcemy, by przywiózł nam słowa nadziei, które będą nas motywować” – powiedział Diego Martinez.
 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10