Słowacja: Biskupi o świętości życia i rodziny

Obronie rodziny i ludzkiego życia poświęcili słowaccy biskupi list pasterski na pierwszą niedzielę tegorocznego Adwentu.

Reklama

W perspektywie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia podkreślają oni fenomen Świętej Rodziny z Nazaretu i Boży pomysł na życie człowieka w rodzinie. Zwracają się do tych wszystkich, którzy indywidualnie albo zrzeszeni w ruchach i organizacjach pro-lifedziałają na rzecz ochrony godności i świętości życia. Episkopat wyraża głęboki szacunek i ogromną wdzięczność za świadectwo ich życia i publiczną troskę o zachowanie, jak piszą biskupi Słowacji, „Bożego modelu rodziny w społeczeństwie, m.in. na płaszczyźnie tworzenia prawa i programów edukacyjnych”. 

List biskupów to przede wszystkim zdecydowany i jednoznaczny protest wobec współczesnego zmasowanego kwestionowania natury człowieka i ataków na rodzinę, którą tworzą ojciec, matka i dzieci. Biskupi publicznie ostrzegają przed zagrożeniami płynącymi z narzucania błędnych koncepcji człowieka, sensu jego istnienia i praw mu należnych. Ostrzegają przed ideologią gender, prosząc zwłaszcza rządzących, rodziców i ludzi odpowiedzialnych za szkolnictwo o czujność w sprawach rodziny i o odwagę sprzeciwu wobec pomysłów z kręgu kultury śmierci. Odwołując się do wydarzenia z września tego roku, do narodowego Marszu dla Życia, który przeszedł ulicami Koszyc, tegorocznej europejskiej stolicy kultury, biskupi zachęcają kierujących państwem do wykorzystania moralnego wsparcia i siły świadectwa na rzecz życia.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3