Ukraina: Kościelne potępienie przemocy

Zwierzchnicy Kościołów na Ukrainie potępili użycie przemocy przez władze wobec demonstrantów w Kijowie.

Reklama

W trakcie brutalnej akcji milicji w sobotę nad ranem na tzw. Euromajdanie zatrzymano 35 osób, a kilkadziesiąt pobito, rozpędzając pokojową manifestację przeciwko wycofaniu się Ukrainy ze stowarzyszenia z Unią Europejską. Specjalne oświadczenia w sprawie pacyfikacji wydali greckokatolicki arcybiskup większy Światosław Szewczuk oraz patriarcha Filaret z niekanonicznej Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego. 

Abp Szewczuk potępił przemoc zastosowaną przez organa porządku publicznego wobec pokojowych demonstrantów. Przestrzegł też przed pokusą odwetu. „Prosimy, by nie dopuścić do dalszego nasilania się przemocy, która może przynieść jeszcze tragiczniejsze skutki – napisał zwierzchnik ukraińskich grekokatolików. – Nie możemy odpowiadać przemocą na przemoc, ani złem na zło”. 
 

«« | « | 1 | » | »»
 • gulaj
  01.12.2013 23:37
  Program na tvp1 "Między niebem a Ziemią" mowa o śląskiej rodzinie tradycji itp. utrata mych się złóż. Dlaczego taka dezinformacja płynie z ust Metropolity nie zgodna z prawdą a z polityką rządu, gdzie trwa walka z nośnikiem energii na rzecz nieuzasadnionego ocieplenia klimatu.
  Obecny Kościół w przewodnikach wiary nie wypowie się że rządzący przez ustawy wprowadzają demoralizację przez ideologię gender.
  Arcybiskup Skworc powiedział, że likwidacja kopalń jest przez kończące się złoża węgla, a nie przez politykę rządu - bo taka jest prawda!
  Rodzina się rozwala a nie informuje się wiernych o zagrożeniach duchowych pojawiających się w ukrytych horoskopach zabobonach czy innych praktykach niechrześcijańskich jak hallowe n w przedszkolach. Najlepiej odpowiada atak an miesięcznik "EGZORCYSTA". Wierni nie mogą być uświadomieni że to nie jest walka przeciw krwi i ciału (Ef: 6,12) Ef 6:12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw duchowym pierwiastkom zła na wyżynach niebieskich.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3