Ukraina modli się za rodziny

Apel o modlitwę za ukraińska rodzinę wystosował zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup większy Światosław Szewczuk.

Reklama

Pamiętając, że bez modlitwy nie ma życia chrześcijańskiego, nie ma silnej rodziny chrześcijańskiej, apeluję do całego UKGK o zjednoczenie się w gorliwej modlitwie do Pana o Boże błogosławieństwo i opiekę dla ukraińskiej rodziny – czytamy w liście, który został odczytany we wszystkich świątyniach Kościoła pod koniec maja.

„Przyszłość należy do tych narodów, w których małżeństwo jest świętością, których życie rodzinne jest czyste i święte! I w takich narodach łatwo znajdujemy ład i siłę. Takie narody dzięki elementarnej sile osiągają dobrobyt. I odwrotnie – naród, który zżera rak niemoralnego życia rodzinnego, taki naród nie może nie tracić swego majątku, nie może nie dojść do upadu!” – przypomniał zwierzchnik grekokatolików cytując list jednego ze swych poprzedników metropolity Andreja Szeptyckiego.

„Troska o rodziny chrześcijańskie i obrona wartości rodzinnych jest dzisiaj szczególnie ważna, ponieważ z wielkim smutkiem obserwujemy, jak w wielu państwach świata podejmowane są próby zniszczenia wartości rodziny i wypaczenia prawdy o niej. Te zgubne tendencje nie mają granic i zagrażają również naszemu społeczeństwu” czytamy dalej w liście. „ (…) grzech nie może być tolerowany, ani tym bardziej propagowany poprzez różne „parady”, popularyzację niemoralności w środkach masowego przekazu, czy wprowadzanie błędnych teorii w proces dydaktyczno-wychowawczy – przypomniał metropolita Szewczuk.

Apel Kościoła greckokatolickiego o modlitwę za rodzinę wpisuje się w działania Kościoła rzymskiego i innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich zaniepokojonych deprecjonowaniem wartości rodziny i próbami zrównania z nią związków homoseksualnych.

Tłumaczenie listu Igor Horków

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7