Wyrzucają chrześcijańskich misjonarzy

Islamscy ekstremiści domagają się by wszyscy chrześcijańscy misjonarze natychmiast opuścili Kaszmir.

Reklama

W otwartym liście Zjednoczona Rada Dżihadu, czyli organizacja zrzeszająca ruchy islamskie w tym regionie Indii, podkreśla, że „działalność misyjna wymierzona jest w najuboższych, a sami misjonarze za przejście na chrześcijaństwo oferują pieniądze”.

Rada wskazuje, że muzułmanie są ludźmi pokoju, ale nie mogą tolerować działalności antyislamskiej. Stąd też apel do misjonarzy, by natychmiast opuścili Kaszmir. Jeśli tego nie zrobią dobrowolnie spotkają się z poważnymi konsekwencjami. Sytuacja w regionie jest napięta. W ostatnim czasie islamiści oskarżyli wolontariuszy z ośrodka pomocy dla dzieci o to, że zmuszali swych podopiecznych do przyjęcia chrztu. Trybunał Islamski skazał za to chrześcijańskiego pastora, a sąd państwowy uniewinnił go od wszelkich stawianych zarzutów.

Zjednoczona Rada Dżihadu powstała w 1994 r., by zjednoczyć islamskie ugrupowania walczące z indyjskim rządem w Kaszmirze o przyłączenie tego regionu do Pakistanu.
 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • abc
  20.10.2014 08:17
  Fatalna jakość tłumaczenia
 • Bella
  20.10.2014 08:41
  Wspomniano o opuszczonych ale ileż więcej i bezzasadnie poświęcono czasu i zainteresowania tym ,którzy żyją w grzechu chcąc ten grzech zalegalizować :( . Dla mnie rozmawianie o sakramentach dla ludzi wchodzących w nowe związki po opuszczeniu sakramentalnego małżonka to jak rozmowa o każdym innym grzechu ciężkim popełnianym z premedytacją .Czy kobietom popełniającym aborcję i deklarującym podczas spowiedzi ,że będą to robiły nadal też będzie to akceptowane a jak przyjdzie morderca i powie ,że nadal będzie zabijał tez będzie mógł przyjmować komunię ? I będą dla nich tworzone duszpasterstwa ? Może Kościół wprowadzi kategorię grzechu ciężkiego i mniej ciężkiego ?! Co mam mówić dzieciom ? Kiedy ja trwam w wierności a mój mąż ma partnerkę chodzi do Kościoła ,jest otoczony większą troską kościoła niż ja ? Teraz mój syn chce ożenić się po co ma myśleć o trwałym związku ?skoro Kościół chociażby myśli o tym by ułatwić życie tym co odeszli."Spoko mamo ,jak nie wyjdzie to się rozejdziemy ..." Gdzie w tym 10 przykazań ? BÓG ? Cała ta dyskusja jest gorsząca . Są przykazania ,jest spowiedź
  1. Rachunek sumienia
  2. Żal za grzechy
  3. Mocne postanowienie poprawy
  4. Wyznanie grzechów
  5. Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim
  Po niej po rozgrzeszeniu każdy może przyjmować Komunię. O co chodzi ?
  A jak ktoś decyduje się na życie w permanentnym grzechu cudzołóstwa dlaczego Kościół chce go głaskać po główce zamiast nawoływać do poprawy ? Zróbmy tak i z innymi grzechami.Niech grzesznicy przychodzą do Kościoła żeby słuchać o miłości Boga do ludzi ale czy ta miłość to pobłażanie ? Miłosierdzie zostawmy Bogu ...
 • Maciej 1
  20.10.2014 10:51
  51. Również sytuacje osób rozwiedzionych, które wstąpiły w nowe związki, wymagają uważnego rozeznania i towarzyszenia im z wielkim szacunkiem, unikając wszelkiego języka i postawy, które dałyby im odczuć, że są dyskryminowane oraz popierać ich udział w życiu wspólnoty.
  Więc cicha aprobata. Nic się nie stało, wasz wybór partnera był nietrafny. Zapraszamy was do wspólnoty i tam znajdziecie pocieszenie.
  Czy tego oczekują Ojcowie Kościoła?
 • :)
  20.10.2014 16:12
  Pani Belloo - Pani metoda to ukarać wszystkich za to, z nie udała się Pani małżeństwo. Pozostawmy karanie Panu Bogu
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10