Anglikanie przeciwko "małżeństwom" homoseksualnym

"Projekt prawa rozszerzający pojęcie małżeństwa na pary tej samej płci wzbudza niepokój o nieprzewidywalne następstwa tego kroku dla społeczeństwa i dobra wspólnego" - czytamy w oświadczeniu Kościoła anglikańskiego w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Krytykuje on planowaną legalizację "małżeństw" homoseksualnych, jako "niepotrzebne upolitycznienie podstawowej instytucji społecznej". Ponadto zwraca uwagę, że projekt ustawy został opracowany w wielkim pośpiechu, zawiera niejasne sformułowania i przez to jest nie do przyjęcia. Ma ona być po raz drugi czytana 5 lutego w Izbie Gmin.

Kościół Anglii uznaje coraz większą otwartość i zrozumienie społeczeństwa dla związków osób tej samej płci. Wewnątrz Kościoła istnieje jednak wiele stanowisk na temat związków homoseksualnych. Należy do nich także pogląd o konieczności uznania wieloletnich związków za cywilne związki partnerskie.

Kościół Anglii uważa prawne uznanie związków partnerskich par tej samej płci za wystarczające do przeciwdziałania nierównemu ich traktowaniu, a za niemądre uważa wymuszanie całkowicie jednakowego traktowania różnych form związków międzyludzkich. "Małżeństwo bazuje na miłości między mężczyzną i kobietą, którzy są otwarci na posiadanie dzieci" - głosi oświadczenie.

Ponadto w dokumencie Kościół Anglii daje wyraz swej trosce o to, że projekt nowej ustawy nie proponuje żadnej dostatecznej ochrony chrześcijanom, dla których małżeństwo jest wyłącznie związkiem mężczyzny i kobiety. Powstają poważne wątpliwości, czy Kościoły i ich członkowie są odpowiednio chronieni przez prawo przed zarzutem dyskryminacji.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7