Ofiarowanie Pańskie w Galilei

Ibillin w Galilei stał się miejscem diecezjalnych uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego.

Reklama

W Roku Wiary Konferencja Ordynariuszy Ziemi Świętej zaprosiła księży, wiernych i osoby konsekrowane do rodzinnego miasta błogosławionej karmelitanki Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, czyli Miriam Baouardy, zwanej „Małą Arabką”. Dla licznych uczestników była to okazja do świętowania daru wiary i dzielenia się charyzmatem własnego powołania.

Uroczysta liturgia Ofiarowania Pana Jezusa rozpoczęła się poświęceniem świec i procesją pod przewodnictwem bp. Giacinto Boulosa Marcuzziego, wikariusza łacińskiego patriarchatu Jerozolimy dla terenów Izraela.

Koncelebrowanej Mszy w rycie bizantyjskim przewodniczył melchicki arcybiskup Galilei Elias Chacour. W homilii zwierzchnik wspólnoty tego obrządku podziękował za liczny udział w liturgii celebrowanej w Roku Wiary. Podkreślił, iż wielu „przybyło do Ibillin z bardzo daleka, odpowiadając na zaproszenie zmartwychwstałego Jezusa do spotkania się z Nim w Galilei. Zgromadziliśmy się w tym dniu – dodał, aby odnowić nasze «tak» dla Pana i Jego Kościoła. Pragniemy jednocześnie ukazać światu naszą chrześcijańską jedność”.

Abp Chacour podziękował na koniec członkom zakonów i zgromadzeń zakonnych za świadectwo życia i za posługę, jaką pełnią dla lokalnej wspólnoty i pielgrzymów.

Po Mszy św. została przygotowana wspólnotowa agapa, której towarzyszył koncert grup młodzieżowych z różnych parafii w Galilei. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez grupę „Szalom” z Nazaretu.

W godzinach popołudniowych zostały odprawione uroczyste Nieszpory w Międzynarodowym Centrum Maryi w Nazarecie i pokazano spektakl poświęcony Matce Bożej Gromnicznej, niosącej światu Jezusa, „światło na oświecenie pogan”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7