Hiszpania promuje dialog międzyreligijny

Działalność Międzynarodowego Ośrodka ds. Dialogu Międzyreligijnego i Międzykulturowego Króla Abdullaha (KAICIID), z siedzibą w Wiedniu, zaprezentowano w Madrycie. Okazją była 20. rocznica podpisania Umów o Współpracy między Państwem Hiszpańskim a Wyznaniami Religijnymi.

Reklama

Prezentacji dokonał sekretarz generalny ośrodka Faisal Bin Abdulrahman Bin Muaammar. Wzięło w niej udział ponad 200 osób, w tym wielu ambasadorów i przedstawiciele rządu oraz reprezentowanych w ośrodku religii.

„Hiszpania jest jednym z najbardziej dynamicznych krajów na świecie, jeśli chodzi o promowanie dialogu międzyreligijnego. Ma długą historię współżycia pomiędzy różnymi kulturami i religiami” – powiedział Faisal Bin Abdulrahman.

Przedstawił on strukturę i działanie ośrodka oraz jego najważniejsze programy. Głównym zadaniem ośrodka jest ułatwianie dialogu oraz wzajemnego zrozumienia międzyreligijnego i międzykulturowego, umacnianie współpracy i szacunku dla różnorodności, sprawiedliwości i pokoju. „Chcemy używać polityki, aby pomóc religii, a nie używać religii, aby pomóc polityce” – podkreślił Faisal Bin Abdulrahman.

„Nasza obecność w Międzynarodowym Ośrodku ds. Dialogu Międzyreligijnego i Międzykulturowego Króla Abdullaha (KAICIID) jest wyrazem uznania dla pracy, jaka została wykonana w Hiszpanii, aby poprzeć różnorodność oraz wymianę kulturalną i religijną. Naszym celem jest pomoc religii, aby stała się nośnikiem pokoju, a nigdy nie była elementem niezgody” – powiedział gospodarz spotkania, hiszpański minister sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardón.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7