Noworoczne życzenia Benedykta XVI

Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie w obchodzony w Nowy Rok przez Kościół Światowy Dzień Pokoju Benedykt XVI złożył wszystkim życzenia i apelował o dialog, zrozumienie i pojednanie. Polakom życzył wzajemnej miłości i pomyślności.

Reklama

Zwracając się do wiernych zebranych na Placu świętego Piotra w południe na modlitwie Anioł Pański papież powiedział: "W pierwszym dniu 2013 roku chciałbym, aby do każdego mężczyzny i każdej kobiety na świecie dotarło błogosławieństwo Boga. Czynię to przy pomocy prastarej formuły: +Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem+".

Do chrześcijan apelował o "czyny pokoju", które - jak mówił - "budują dialog, zrozumienie i pojednanie".

Nawiązując do tytułu swego tegorocznego orędzia na Światowy Dzień Pokoju, "Błogosławieni pokój czyniący", papież zapytał: "Kim oni są?".

"To ci wszyscy, którzy dzień po dniu, starają się zwyciężać zło dobrem, siłą prawdy, orężem modlitwy i przebaczenia, uczciwą i dobrze wykonaną pracą, badaniami naukowymi w służbie życiu, dziełami miłosierdzia dotyczącymi ciała i ducha" - mówił Benedykt XVI.

Zauważył następnie: "Pokój czyniących jest wielu, ale oni nie robią hałasu. Jak zaczyn w cieście przyczyniają się do wzrostu ludzkości, zgodnie z planem Boga".

Benedykt XVI pozdrowił uczestników Europejskiego Spotkania Młodych, zorganizowanego w Rzymie przez ekumeniczną Wspólnotę z Taize.

Po polsku powiedział: "Pozdrawiam wszystkich Polaków i życzę, aby rozpoczynający się rok był pełen pokoju i Bożego błogosławieństwa. Niech ten czas, przeżywany w duchu wzajemnej miłości, przyniesie wam wszelką pomyślność. Do siego roku!".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, WATYKAN

 • katolik
  01.01.2013 18:04
  Życie na ziemi to nieustanna walka. Walka z pokusami, z lenistwem i wadami.
  Armagedon trwa od 26 X 2009. Koniec świata może być w każdej chwili. Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
  Nie dbasz o zbawienie duszy?
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7