Adwent: Wydarzy się coś ważnego

Adwent powinien być czasem przygotowania i uświadamiania sobie, że wydarzy się coś ważnego w życiu – powiedział w sobotę 1 grudnia abp Józef Michalik na antenie rozgłośni archidiecezji przemyskiej Radio Fara.

Reklama

Pytany, jak należy przeżywać czas Adwentu, abp Michalik odpowiedział, że podobnie, jak dawniej. – Trzeba, żeby rodzina ukierunkowywała dziecko od najmłodszych lat życia na piękno oczekiwania i spotkania z nowonarodzonym Jezusem, na piękno tych wigilijnych oczekiwań, dobrego uczynku, który się niosło z siankiem do żłóbka, żeby Pan Jezus urodził się na tych naszych dobrych uczynkach – mówił metropolita przemyski.- Chrystus ukazuje się w naszym życiu szczególnie wtedy, kiedy czekamy, kiedy się przygotowujemy – dodał.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział, że Adwent powinien być czasem przygotowania i uświadamiania sobie, że wydarzy się coś ważnego w życiu, nie tylko dziecka, ale każdego dorosłego człowieka. – Ale nie wydarzy się, jeśli nie czekamy i nie przywiązujemy do tego wagi – zaznaczył.

Na pytanie czy Kościół przeżywa obecnie swoją jesień, czy wiosnę abp Michalik stwierdził, że „w ludziach mamy wiosnę”, ale „w rzeczywistości, w której żyjemy jest wiele elementów jesieni”. – Tej jesieni nie możemy lekceważyć. Ona przejdzie w zimę, ale zaowocuje wiosną. Jeśli ludzie pójdą za głosem sumienia, dobro zwycięży – powiedział metropolita przemyski. Zaznaczył też, że prawa stanowione przez ludzi nie mogą być ponad prawem Bożym i decydować, co jest moralnie dobre, a co nie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3