Hiszpania: modlitewne czuwanie młodych

Niezwykłe chwile przeżyli uczestnicy czuwania modlitewnego w bazylice Matki Bożej w Walencji. Setki młodych ludzi publicznie zobowiązało się do bycia „misjonarzami wiary” w swoich środowiskach.

Przypomnijmy, że trwa tam I Krajowy Kongres Duszpasterstwa Młodzieżowego.

Młodzi ludzie szczelnie wypełnili bazylikę Matki Bożej Desemparats, patronki Walencji. Modlitewnemu czuwaniu przewodniczył abp Carlos Osoro, gospodarz I Krajowego Kongresu Duszpasterstwa Młodzieżowego. W modlitwie pamiętano także o madryckich ofiarach Halloween.

Abp Osoro zachęcił młodych do odważnego głoszenia Jezusa Chrystusa, bycia katolikami kreatywnymi, a zarazem krytycznymi wobec panującej kultury. Setki młodych ludzi, wszyscy poniżej 35. roku życia, zobowiązało się do mówienia o Jezusie Chrystusie swoim rówieśnikom przynajmniej raz w miesiącu. „Misjonarze wiary” otrzymali specjalne żelazne krzyżyki z rąk abp. Osoro. Z jednej strony widać na nim postać Chrystusa. Z Jego boku wypływa krew, którą młode ręce zbierają do kielicha. Według tradycji kielich z Ostatniej Wieczerzy przechowywany jest właśnie w miejscowej katedrze. Z drugiej strony krzyża znajduje się wizerunek patronki Walencji.

O „Spotkaniu z Chrystusem” mówił dzisiaj rano bp José Ignacio Munilla. Następnie uczestnicy kongresu mogli posłuchać doświadczeń innych oraz podzielić się własnymi. Można było też zapoznać się z różnymi projektami duszpasterstwa młodzieżowego. Późnym wieczorem przewidziana jest adoracja w katedrze. Natomiast jutro do uczestników kongresu zwróci się kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9